Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czy w centrum Osielska uruchomiony zostanie przystanek? Sprawa poruszona została podczas sesji

Dodano: 24.02.2023 | 11:06

Na zdjęciu: W centrum Osielska miałby powstać nowy przystanek.

Fot. IN

Radny Konrad Cichański podczas ostatniej sesji Rady Gminy Osielsko złożył wniosek w sprawie uruchomienia przystanku autobusowego.

– Chciałbym zgłosić wniosek, aby wystąpić do Zarządu Dróg Wojewódzkich o możliwość usytuowania przystanku autobusowego naprzeciw Polo – mówił podczas sesji, która odbyła się 7 lutego radny Konrad Cichański.

– Mieszkańcy strony zachodniej muszą jechać aż za szkołę i to jest pewne utrudnienie dla starszych osób, a ten przystanek to wałkowaliśmy z zarządem dróg krajowych i niestety był opór. Stawiano nam wiele przeszkód. Uważam, że teraz ruch ciężarowy się zmniejszył i ta zatoka, która w tej chwili jest przy ul. Gdańskiej, na pewno pomieściłaby ten autobus. Ludzie mogliby wysiąść i mieć krótszą drogę do domu – dodał Cichański.

Do wniosku odniósł się radny Andrzej Matusewicz. – Chciałbym przypomnieć, że Stowarzyszenie Sąsiedzi pokazało, jak zorganizować transport publiczny, wykorzystując istniejące zatoki i ułatwić mieszkańcom wysiadanie przy urzędzie gminy – twierdzi Matusewicz. – Wystarczyło wtedy ten wniosek poprzeć, nadal on jest aktualny. Można było wysiadać przy gminie za skrzyżowaniem ta trasa przejazdu była pokazana, zatoki czekają. Nie musimy budować nowej. Przy Polo będzie kawałek dalej, ale również przy przejściu bliżej gminy. Ponawiam propozycję – dodał.

Jak zauważył radny Konrad Cichański autobus linii nr 93 nie jedzie już poza skrzyżowanie Centralnej. – Proponowaliśmy nowy przebieg – odpowiedział Andrzej Matusewicz. – Trzeba było przeanalizować nasz wniosek, a nie odrzucać go pochopnie, bo występuje pan z tym od lat i ja wspieram to, bo to jest bardzo potrzebne starszym mieszkańcom i tym niezmotoryzowanym. Była propozycja na stole i jest aktualna. Mamy budowane zatoki na nowych ulicach, z których nie korzystamy. Zróbmy to wreszcie, a nie kombinujmy – dodał.

Ewentualne uruchomienie przystanku będzie kwestią ustaleń gminy z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments