Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy przystanek w Fordonie? Rada osiedla przekazała prezydentowi prośby mieszkańców
23.05.2021 | 10:01

Nowy przystanek w Fordonie? Rada osiedla przekazała prezydentowi prośby mieszkańców

Na zdjęciu: Nowy przystanek miałby powstać w ciągu ulicy Twardzickiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Czy w Fordonie powstanie nowy przystanek autobusowy? Rada Osiedla Nowy Fordon, reagując na prośby mieszkańców, zwróciła się z prośbą do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego o utworzenie go przy skrzyżowaniu ulicy Twardzickiego z ulicami Bołtucia i Fiedlera.

Jak czytamy w piśmie rady do prezydenta, z inicjatywą utworzenia pary przystanków w ciągu ulicy Twardzickiego zwrócili się mieszkańcy Fordonu, a konkretnie „parafianie związani z kościołem Matki Bożej Królowej Męczenników”. Przystanki z zatoczkami miałyby powstać w obu kierunkach – w stronę centrum miałby on powstać za skrzyżowaniem z ulicą Bołtucia, a w stronę pętli Tatrzańskie – za skrzyżowaniem z ulicą Fiedlera, bliżej marketu Netto.

Nowe przystanki dla linii 40, 69, 83, 89 i 32N miałyby powstać pomiędzy istniejącymi od lat przystankami Kleina (niedawno doszło tam do zdarzenia drogowego, w efekcie którego wiata, jak i stojący obok niej kiosk zostały zniszczone) i Thommee. Warto przypomnieć, że w 2018 roku, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, na trasie linii 69, 74, 83, 89 i 32N powstał przystanek Pelplińska/Targowisko. Projekt miał na celu zwiększenie wygody i poprawy dostępności komunikacyjnej do uczęszczanego – zwłaszcza w soboty – targowiska oraz pobliskich punktów handlowych.

W piśmie do prezydenta Bruskiego fordońska rada osiedla prosi także o wykonanie i odtworzenie ławek parkowych i koszy na śmieci na należącym do miasta terenie parkowo-leśnym przy ulicy Skarżyńskiego, pomiędzy kościołem św. Mateusza a marketem Carrefour. Jest to również prośba przekazana radzie przez mieszkańców Fordonu, którym ten obszar jest szczególnie bliski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orangutan
orangutan
4 miesięcy temu

Kilka lat temu Mieszkańcy tak prosili p. Prezydenta o przystanek przy Białym targowisku na os. Tatrzańskim. Wówczas „nie dało się” wyprosić, gdyż Władza argumentowała niezasadność tej decyzji odległością mniejszą niż 300 metrów do najbliższych istniejących przystanków i wydłużenia czasu przejazdu na całej trasie. Ale… nie przeszkadzało to wybudować dwa nowe przystanki we wskazanym przez mieszkańców miejscu z budżetu obywatelskiego i wydać przez ZDMiKP na ten cel blisko 100 tys. złotych. Zatem zasadność realizacji inwestycji w naszym mieście jest tylko i wyłącznie zależna od źródła pieniędzy na nie przeznaczanych, przy zachowaniu zasady aby „budować byle budować” – wszakże swój wykonawca na… Czytaj więcej »

Jfk
Jfk
4 miesięcy temu

Nie lepiej postawić przystanki co 30 metrów jak latarnie?

Bo doopy urosły urosły po lockdown’ach i pracy online no i za ciężkie aby przejść teraz 100 metrów na autobus!

Makumba
Makumba
4 miesięcy temu

Emeryckie wymagania…. Tylko ciągłe żądania, bo się należy

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu

Kto będzie z tego rozwiązania korzystał? Wywalone pieniądze w błoto. Do kościółka można podejść, Z osiedla Bohaterów i Przylesia nie jest daleko.

Powiązane treści