Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 3 • L 1
2C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCzysta puszcza nie odpuszcza. W ten weekend razem posprzątamy lasy i parki!
05.06.2020 | 11:59

Czysta puszcza nie odpuszcza. W ten weekend razem posprzątamy lasy i parki!

Na zdjęciu: W weekend bydgoszczanie będą sprzątać Puszczę Bydgoską.

Fot. czystapuszczabydgoska.pl

Już w ten weekend bydgoszczanie wspólnie będą sprzątać lasy. W sobotę i niedzielę odbędzie się akcja Czysta Puszcza Bydgoska.

Weekendowa edycja będzie już ósmą w historii akcji, która zaczęła się skromnie – od pięciu osób. Z każdym rokiem przybywało jednak chętnych, którzy chcą pomóc Puszczy Bydgoskiej. Przed rokiem las sprzątało już 250 uczestników. Najmłodszy w historii akcji miał kilka miesięcy, najstarszy – prawie 90 lat.

Dużo biegamy, jeździmy na rowerze po puszczy i korzystamy z naszego lasu. Dlatego uznaliśmy, że warto byłoby coś dla niego zrobić – mówi pomysłodawca Czystej Puszczy Bydgoskiej Marcin Rybacki. Z roku na rok w akcję włącza się nie tylko coraz więcej uczestników, ale też partnerów. – Myślę, że ludzie coraz bardziej doceniają środowisko naturalne. Spędzają coraz więcej czasu w lasach, więc chcą o nie zadbać – ocenia Rybacki.

Jego zdaniem epidemia sprawiła, że ludzie zobaczyli też, jak ważne jest nasze najbliższe otoczenie. To właśnie w lasach bydgoszczanie często szukali spokoju i chwili wytchnienia w odosobnieniu. Niewiele jednak zabrakło, a koronawirus sprawiłby, że akcja nie odbyłaby się w planowanym terminie. Organizatorzy rozważali przeniesienie jej na wrzesień. Ostatecznie uznali jednak, że z tradycyjnego sprzątania w pierwszy weekend czerwca nie zrezygnują i akcja odbędzie się z zachowaniem środków ostrożności, a w tradycyjnej formie spotkają się pod koniec września.

Czysta Puszcza Bydgoska zapewnia worki na śmieci oraz rękawice foliowe. Prosi o wzięcie własnych rękawic jednorazowych i przypomina o konieczności zachowania dystansu między uczestnikami akcji. Sprzątanie rozpocznie się w sobotę, 6 czerwca o godz. 8:00 i potrwa do godz. 20:00 w niedzielę. Kontenery na zebrane śmieci zostaną wystawione na parkingu należącym do TU Uniqua przy ul. Dąbrowa 62, a także w Myślęcinku przy ul. Rekreacyjnej (w pobliżu skrzyżowania z Hipiczną). – Mieliśmy wiele sygnałów z Myślęcinka, więc postanowiliśmy rozszerzyć akcję – wyjaśnia Rybacki, który zachęca, aby zarezerwować sobie weekend i wraz z najbliższymi wybrać się na spacer, a przy okazji posprzątać, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Organizatorzy zachęcają też do udziału w akcji mieszkańców innych miast. W tym celu stworzono hashtag #CzystaPuszczaNieOdpuszcza, pod którym mogą pojawiać się wpisy w mediach społecznościowych.

Grupa Enjoy Media, wydawca portalu MetropoliaBydgoska.PL, jest partnerem akcji. Szczegóły można znaleźć na na stronie www.czystapuszczabydgoska.pl oraz na fanpage’u Czysta Puszcza Bydgoska. Można tam znaleźć także informacje na temat konkursu fotograficznego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści