Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 6 • L 2
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoDantejskie sceny podczas imprezy na UTP. Jedna osoba nie żyje [WIDEO]
15.10.2015 | 08:03

Dantejskie sceny podczas imprezy na UTP. Jedna osoba nie żyje [WIDEO]

Mimo podjętej akcji ratunkowej, zmarła młoda kobieta. Policjanci ustalają jej tożsamość.

Kilkanaście wozów ratunkowych – ambulansy, jednostki straży pożarnej i radiowozy, roztrzęsieni ludzie i dramatyczna akcja ratunkowa – tak czwartkowej nocy wyglądał teren Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy ulicy Kaliskiego, na którym odbywała się impreza inaugurująca rok akademicki. W wyniku zdarzeń na uczelni co najmniej siedem osób trafiło do szpitali, gdzie jedna z nich zmarła.

Tragedia rozegrała się około godziny pierwszej w nocy, gdy do bydgoskich służb ratunkowych trafiło zgłoszenie o osobach, które miały zostać stratowane w jednym z budynków UTP. Impreza odbywała się w dwóch holach powiązanych korytarzem – tzw. łącznikiem. I to właśnie tam miało dojść do zdarzeń, które zakończyły się walką o życie kilku osób.

Zdaniem świadków zdarzenia, przepustowość łącznika była zbyt mała, aby poradzić sobie z przepływem osób przechodzących pomiędzy holami. Według ustaleń policji, na imprezie bawiło się ponad 1000 osób, choć zdaniem pana Wojciecha, którego relację wideo prezentujemy poniżej, mogło być ich trzykrotnie więcej. Tłum przemieszczający się w obu kierunkach nie miał możliwości wydostania się w bezpieczne miejsce. – Wybuchła panika, choć nie wiemy jeszcze, co ją bezpośrednio spowodowało – wyjaśnia podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Uczestnicy zdarzenia twierdzą, że wpływ na to miały działania ochroniarzy – mieli oni rozpylić gaz łzawiący, a nawet użyć paralizatorów. Funkcjonariusze zapewniają, że wszystkie okoliczności wydarzeń są obecnie badane, a świadkowie – przesłuchiwani.

Do szpitala w wyniku akcji ratunkowej trafiło ostatecznie od siedmiu (to wersja policji i uniwersytetu) do nawet kilkunastu osób. Jedna z nich, młoda kobieta, mimo wysiłków lekarzy, zmarła. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Władze uczelni zapowiedziały na czwartkowe przedpołudnie konferencję prasową. Organizatorzy Start Party UTP posiadali ich zgodę na przeprowadzenie imprezy.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści