Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONDarczyńcy potrzebni od zaraz
Szlachetna Paczka
24.11.2015 | 19:15

Darczyńcy potrzebni od zaraz

Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości radośnie ogłosili początek akcji.

Na zdjęciu: Podczas marszu nie zabrakło radosnych uśmiechów.

Fot. Maciej Wróbel/SZLACHETNA PACZKA

Baza rodzin zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki została otwarta. Można pomóc nie tylko całej rodzinie, ale też konkretnemu zdolnemu dziecku zakwalifikowanemu do projektu Akademia Przyszłości.

W ubiegłą sobotę (21.11) na terenie całego kraju odbyły się marsze, podczas których mieszkańcy niemal wszystkich polskich miast mogli dowiedzieć się o Szlachetnej Paczce oraz Akademii Przyszłości. W naszym województwie taki barwny korowód pojawił się na ulicach Torunia. Rozradowani wolontariusze z czerwonymi i granatowymi flagami wyruszyli sprzed Teatru Baj Pomorski o godz. 11:30 i idąc przez Rynek Nowomiejski, dotarli do Rynku Staromiejskiego. Uczestnikami były także dzieci oraz członkowie Orkiestry Dętej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

Ten przemarsz był znakiem, że od tego dnia każdy może już wyszukać rodzinę, dla której chce przygotować paczki oraz dziecko, któremu może podarować indeks. Darczyńcy już wybrali ponad 250 rodzin oczekujących na świąteczne podarunki, a około 50 dzieci otrzymało indeksy pomagające w ich dalszej edukacji. Taki wynik zadowala organizatorów akcji, której finał odbędzie się 12-13 grudnia 2015 r.

Opisy rodzin oraz dzieci czekających na wsparcie znajdują się na stronie szlachetnapaczka.pl Przygotowywaniem paczki lub indeksu najczęściej wspólnie zajmuje się grupa znajomych, a według danych Stowarzyszenia WIOSNA, jedną paczkę tworzy średnio więcej niż 30 osób.


Powiązane treści