Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dawid Zamiatowski nie jest już trenerem Cuiavii. Kiedy poznamy następcę?

Dodano: 01.12.2023 | 13:59

Na zdjęciu: Piłkarze Cuiavii Inowrocław będą mieli trzeciego w tym sezonie trenera.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Dawid Zamiatowski nie jest już trenerem Cuiavii Inowrocław. W czwartek klub poinformował o rozstaniu ze szkoleniowcem.

Zamiatowski został trenerem IV-ligowca w połowie września, zastępując Piotra Gruszkę. Pod jego wodzą biało-zieloni wygrali 6 meczów w lidze, 3 zremisowali i tylko 1 przegrali. Ponadto, wygrali w Pucharze Polski z Unią Gniewkowo, ale następnie odpadli z rozgrywek po dogrywce z Pogonią Mogilno.

Za okres pracy Zamiatowskiego Cuiavia była czwartą drużyną IV ligi. Całą rundę jesienną także skończyła tuż za podium. Mimo tego z dniem 29 listopada Zamiatowski przestał być trenerem zespołu. Jak tłumaczy klub, obie strony były zadowolone ze współpracy, ale z powodów pozasportowych trzeba było się rozstać.

Głos zabrał także sam szkoleniowiec. – W związku z moją rezygnacją ze stanowiska trenera pierwszego zespołu chciałbym poinformować, że decyzję podjąłem wyłączenie ze względów osobistych. Moja relacja z klubem oraz poziom merytoryczny i sportowy naszej współpracy zarówno z zarządem, jak i całym zespołem oraz sztabem szkoleniowym od pierwszych dni na najwyższym poziomie, a sytuacja osobista była jedynym czynnikiem, który wpłynął na podjęcie decyzji o rezygnacji – wyjaśnia trener.

Nazwisko nowego – trzeciego już w tym sezonie – trenera Cuiavii mamy poznać w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments