Bydgoszcz
28C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 32 • L 26
19C
Pon
16C
Wt
26C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaOsielskoSportDęby Osielsko chcą zagrać w europejskich pucharach. Potrzebują jednak wsparcia!
Baseball_ KWK Construction Dęby Osielsko - JS (1)
10.05.2019 | 17:11

Dęby Osielsko chcą zagrać w europejskich pucharach. Potrzebują jednak wsparcia!

Na zdjęciu: Drużyna Dębów Osielsko zbiera pieniądze na wyjazd na zagraniczny turniej.

Fot. JS

W czerwcu drużyna KWK Construction Dęby Osielsko ma wybrać się do bułgarskiego Błagojewgradu, by zagrać w międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym. Koszty wyjazdu przekraczają jednak możliwości klubu. Baseballiści Dębów chcą jednak zebrać potrzebną kwotę i proszą o wsparcie. Można im pomóc, wpłacając pieniądze.

Baseballiści Dębów w dniach od 10 do 15 czerwca 2019 roku mają wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym Pucharu Federacji. Ich rywalami będą Athletic Sofia (Bułgaria), Utenos Titanai (Litwa), Herts Falcons (Wielka Brytania), Sölvesborg Firehawks (Szwecja) i CS Atletico Alexandria (Rumunia). Zespół z Osielska ma prawo gry w europejskich pucharach, ponieważ był finalistą Pucharu Polski (w nim przegrali z późniejszym mistrzem kraju Silesią Rybnik).

Wyprawa Dębów do Bułgarii stanęła jednak pod znakiem zapytania. Klub nie ma wystarczających środków na pokrycie kosztów wyjazdu. Jednak sportowcy nie zwykli się poddawać i postanowili zebrać brakującą kwotę. W tym celu zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy. – Po raz drugi w ostatnich trzech latach, mamy możliwość reprezentowania Gminy Osielsko, Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Polski na arenie międzynarodowej! Celem zrzutki jest dofinansowanie naszego wyjazdu na Eliminacje Pucharu Federacji – piszą przedstawiciele Dębów.

Zbiórka pieniędzy odbywa się na portalu Zrzutka.pl – zrzutka.pl/deby-zrzutka. – Zebraną kwotę przeznaczymy na transport, zakwaterowanie i wyżywienie zawodników podczas turnieju w Bułgarii – podkreślają zawodnicy. Kwota, którą potrzebują baseballiści to 10 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści