Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dęby walczyły, ale przegrały. Dwie porażki drużyny z Osielska w Rybniku

Dodano: 20.07.2020 | 18:34

Na zdjęciu: Dęby Osielsko.

Fot. Jakub Soboczyński/archiwum

W III kolejce Ekstraligi baseballu KWK Construction Dęby Osielsko stoczyły w Rybniku dwa zacięte mecze z Silesią – niestety oba zakończyły się wygraną gospodarzy 2:3 i 9:11.

W barwach zespołu z Osielska zadebiutował kolejny obcokrajowiec, Yofrank Lopez. Wenezuelczyk gra w lidze francuskiej, która w tym roku z powodu pandemii całkowicie zawiesiła rozgrywki i za namową swego rodaka Douglasa Rodrigueza podpisał kontrakt z KWK Construction Dębami. Lopez narzucał przez cały pierwszy mecz i został obciążony porażką, chociaż żaden z trzech obiegów Silesii nie był zawiniony przez niego, lecz przez błędy obrony.

Graliśmy w bardzo trudnych warunkach, po opadach deszczu woda stała na wewnętrznym polu. Kilka razy piłka grzęzła w kałuży po skrótach rybniczan – relacjonował trener KWK Construction Dębów Jakub Pochwała. – Nie powinniśmy grać na takim boisku, ale sędziowie je dopuścili. W przerwie między meczami zażądaliśmy poprawy stanu boiska, przede wszystkim usunięcia wody, więc w drugim spotkaniu warunki były już znośne – dodał. Widać to choćby po wyniku – osielszczanie zdobyli aż 20 obiegów. Dęby zaatakowały od pierwszych piłek, w inauguracyjnej rundzie wybiły 4 hity i objęły prowadzenie 2:0, a po II odsłonie prowadziły 3:1.

Potem Silesia wyrównała, ale w późniejszej fazie meczu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk – w połowie ostatniej rundy KWK Construction Dęby prowadziły 9:7. W dolnej turze atakowali gospodarze, przy 1 aucie obsadzili wszystkie bazy biegaczami. W tej sytuacji na pałce pojawił się Artur Strzałka i… dokonał największego wyczynu, jaki może uzyskać pałkarz w pojedynczym podejściu: wybił Wielkiego Szlema, czyli home runa z kompletem biegaczy za 4 punkty, w dodatku kończącego mecz! Silesia wygrała 11:9, a Strzałka stał się absolutnym bohaterem dnia, uwzględniając także jego świetny występ na górce miotacza w pierwszym spotkaniu. Przypomnijmy, że Strzałka to pierwszy wychowanek polskiego baseballu, który trafił do profesjonalnych lig amerykańskich. W 2013 r. podpisał kontrakt z legendarnymi New York Yankees i przez kilka lat rozwijał swój talent w ich organizacji, w stowarzyszonych z Yankesami zespołach Minor Leagues. Potem grał w Japonii, a w ubiegłym sezonie z zespołem Macerata Angels wywalczył mistrzostwo włoskiej Serie A2 i awans do Serie A1, najsilniejszej ligi europejskiej.

Silesia Rybnik – KWK Construction Dęby Osielsko 3:2 i 11:9
Miotacze: (1. mecz) [OSI] Yofrank Lopez – Loser; [RYB] Ryoma Watanabe – Winner, Artur Strzałka – Save
(2. mecz) [OSI] Paweł Sztejka, Mikołaj Zera – Loser; [RYB] Mariusz Ostarek, Patryk Sawicki, Adrian Mularczyk – Winner

Pozostałe spotkania III kolejki rozegrane zostały na dwóch boiskach Centrum Małej Ligi w Kutnie. W starciu dwóch niepokonanych dotąd drużyn Barons Wrocław zdecydowanie pokonali Stal Kutno 7:1 i 5:1! To jednak zaskoczenie, bo Stal pierwsze 4 mecze wygrywała wynikami dwucyfrowymi. – Zasłużone zwycięstwa gości, dobrze zagrali na pałce, miotacze również dominowali – skomentował Łukasz Snopek, który sędziował w tym dwumeczu. W drugiej parze jeszcze większa niespodzianka: Gepardy Żory wypunktowały Centaurów Warszawa 4:2 i 8:1.

Wyniki:
Silesia Rybnik – KWK Construction Dęby Osielsko 3:2 i 11:9
Stal Kutno – Barons Wrocław 1:7 i 1:5
Centaury Warszawa – Gepardy Żory 2:4 i 1:8

W ubiegłym tygodniu PZBall zweryfikował wynik spotkania z I kolejki Barons – Silesia (drugi mecz). Na boisku Silesia wygrała 6:3, ale w jej składzie wystąpił zawodnik nieuprawniony do gry i Komisja Dyscypliny PZBall zweryfikowała mecz jako walkower 7:0 dla wrocławian. Barons Wrocław są więc niepokonani po rozegraniu trzech kolejek (6 meczów) i przewodzą tabeli Ekstraligi. Stal Kutno z 4 zwycięstwami i 2 porażkami jest wiceliderem. Centaury Warszawa zajmują III lokatę z bilansem 3-3, kolejne pozycje dzielą Silesia Rybnik i Gepardy Żory (po 2 zwycięstwa i 4 porażki). Niestety tabelę Ekstraligi zamykają obecnie KWK Construction Dęby Osielsko, które z 6 rozegranych spotkań wygrały tylko jedno. Za tydzień osielszczanie ponownie udadzą się na Śląsk, a ich rywalem będą Gepardy Żory.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments