Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Defilada i zaprzysiężenie nowego dowódcy. Kujawsko-Pomorscy Terytorialsi będą świętować w Bydgoszczy

Dodano: 19.09.2023 | 12:15

Na zdjęciu: Żołnierze Kujawsko-Pomorskiej Brygady WOT będą w sobotę świętować w Myślęcinku. W programie uroczystości jest m.in. defilada.

Fot. Archiwum

Defilada i piknik wojskowy – to najważniejsze punkty zaplanowanego na najbliższą sobotę, 23 września, święta 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas wydarzenia, zaprzysiężony zostanie także nowy dowódca terytorialsów z regionu.

Święto odbędzie się w ramach projektu „Silna Biało-Czerwona”, a uroczystość organizują dowództwo brygady i resort obrony narodowej. Uroczystości rozpoczną się o 11:00 na ul. Gdańskiej, na wysokości Myślęcinka i to wtedy rozpocznie się defilada, a podczas niej widzowie będą mogli zobaczyć m.in. czołgi Leopard i Abrams, armato haubice samobieżne Krab, moździerz samobieżny RAK.

Oprócz defilady, na Różopolu zaplanowano pokaz statyczny sprzętu wojskowego, a wśród tego, który będzie można podziwiać w sobotę będzie także m.in. zakupiony przez MON południowokoreański system artylerii rakietowej K239 CHUNMU. Jednym z najważniejszych punktów będzie jednak zaprzysiężenie nowego dowódcy brygady, a tym został płk Marcin Dojaś. Zastąpi on płk Krzysztofa Stańczyka, który został zastępcą dowódcy WOT gen. dyw. Macieja Klisza i zaczął pełnić swoje obowiązki w Warszawie.

Dodatkowo zaplanowano szereg atrakcji, dla najmłodszych jak również koncert zespołów Barss Band i Partyzantki. Na uroczystości nie zabraknie tradycyjnej wojskowej grochówki.

0 0 votes
Article Rating
Defilada i zaprzysiężenie nowego dowódcy. Kujawsko-Pomorscy Terytorialsi będą świętować w Bydgoszczy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments