Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiDepilacja laserowa bikini – poznaj jej największe zalety
06.09.2021 | 16:02

Depilacja laserowa bikini – poznaj jej największe zalety

Na zdjęciu: Laser niszczy tylko włosy będące w fazie wzrostu, nie robiąc jednocześnie „krzywdy” włoskom w fazie uśpienia, dlatego też zabieg należy powtarzać zgodnie z zaleceniami producenta oraz według własnych potrzeb.

Fot. www.freepik.com

Usuwanie włosków z okolic miejsc intymnych to dla wielu kobiet dość wrażliwy temat. Skóra w tych obszarach jest bowiem bardzo delikatna, a włoski wręcz przeciwnie – dość grube. Pozbycie się ich w sposób bezbolesny i bez powstawania bolesnych krostek czy stanów zapalnych towarzyszących wrastaniu się włosków pod skórę to zadanie z kategorii karkołomnych. Dobranie odpowiedniej metody depilacji to klucz do sukcesu, dlatego też warto spróbować depilacji laserowej. Jak działa i dlaczego jej spróbować? Podpowiadamy.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to coraz bardziej popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia z różnych partii ciała – nie tylko nóg, ale również pach, okolic twarzy, okolic miejsc intymnych i głębokiego bikini. Urządzenia przeznaczone do domowego użytku najczęściej wyposażone są w technologię IPL, dlatego też operują na intensywnym świetle impulsowym. Depilator emituje wiązkę światła o odpowiedniej długości fali, dzięki czemu dociera bezpośrednio do cebulek włosowych i stopniowo je niszczy. Laser niszczy tylko włosy będące w fazie wzrostu, nie robiąc jednocześnie „krzywdy” włoskom w fazie uśpienia, dlatego też zabieg należy powtarzać zgodnie z zaleceniami producenta oraz według własnych potrzeb.

Depilacja laserowa bikini – sposób na gładką skórę bez podrażnień

Istnieje kilka sposobów na golenie miejsc intymnych. Wśród najpopularniejszych znajdziemy golenie maszynką jednorazową – metoda ta uchodzi za najszybszą i najtańszą. W wielu przypadkach skutkuje jednak pojawieniem się krostek, podrażnieniem, a nawet wrastaniem włosków pod skórę, czemu najczęściej towarzyszą stany zapalne. Okolice bikini można także depilować woskiem, jednak jest to metoda dość bolesna i wymaga wprawnej ręki. Nie dziwi więc fakt, że rośnie grono zwolenniczek laserowej depilacji miejsc intymnych, która pozwala skutecznie pozbyć się ciemnych i grubych włosków. Co ciekawe, zabieg można wykonać w domu za pomocą poręcznego poręcznego depilatora laserowego, więc wizyta w salonie, podczas której należy stosować się do pandemicznych obostrzeń, w tym noszenia FFP2 maska, okazuje się zbędna.

Depilacja bikini laserem – skuteczna walka z włoskami

Depilacja laserowa bikini w porównaniu do tradycyjnych meto usuwania włosków z okolic miejsc intymnych przynosi bardzo trwałe rezultaty. Gładką skórą możemy cieszyć się przez długie miesiące, oczywiście po spełnieniu kilku warunków. Po pierwsze, depilacja laserem wykazuje się najwyższą skutecznością w przypadku ciemnych włosków. Po drugie, zabiegi powinny być powtarzane, aby przeciwdziałać ponownemu uaktywnieniu się włosków i ich odrostowi. Więcej w tym temacie można przeczytać na https://biznespolski.com/.


Podobne wpisy

Powiązane treści