Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDeweloper grodzi teren w Fordonie. „Robimy to ze względów bezpieczeństwa i dla zachowania porządku”
14.10.2021 | 10:13

Deweloper grodzi teren w Fordonie. „Robimy to ze względów bezpieczeństwa i dla zachowania porządku”

Na zdjęciu: W czwartek, 13 października teren Grupy Moderator przy Fieldorfa-Nila nie został jeszcze w pełni ogrodzony.

Fot. BB

Teren przy ulicy Fieldorfa-Nila, należący do spółki z Grupy Moderator, został ogrodzony. Deweloper tłumaczy, że robi to ze względów bezpieczeństwa.

Działka na granicy osiedli Przylesie i Bohaterów została sprzedana spółce Home 4 przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową. W 2019 roku inwestor, wykorzystując zapisy specustawy mieszkaniowej, złożył wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji, polegającej na budowie czteropiętrowego budynku ze 135 mieszkaniami. Spółka wykorzystała taką możliwość, gdyż zapisy planu miejscowego „Bohaterów” zakładają przeznaczenie tej działki pod rozbudowę pobliskiej szkoły podstawowej.

Wniosek został odrzucony przez radę miasta Bydgoszczy. Przedstawiciele władz wsłuchali się w sprzeciw okolicznych mieszkańców, przede wszystkim sąsiadujących z działką szeregowców przy ulicy Fiedlera. Przygotowująca uchwałę o odrzuceniu wniosku Home 4 Miejska Pracownia Urbanistyczna zwróciła uwagę, że inwestor błędnie interpretuje ustalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a zwłaszcza zapisy dotyczące obszaru zieleni towarzyszącej terenom zainwestowanym. We wniosku nie wskazano też terenów wypoczynku. MPU, powołując się na korespondencje z KPEC udowodniła także, że projekt budynku nie ma prawidłowego powiązania z siecią ciepłowniczą, a także inne problemy związane z uzbrojeniem. Inwestor nie wskazał także oddziaływania inwestycji na kilka sąsiednich działek.
W trwających niedawno konsultacjach społecznych dotyczących aktualizacji zapisów studium uwarunkowań, mieszkańcy okolic terenu przy Fieldorfa-Nila złożyli szereg wniosków, by pozostał on terenem zielonym. – Poza ważną rolą w dostarczaniu świeżego powietrza mieszkańcom Fordonu, teren ten pełni również istotną funkcję rekreacyjną zapewniając miejsce do spacerów, wypoczynku, oraz bezpieczną drogę do szkoły, a przede wszystkim złagodzenie skutków upałów dla mieszkańców okolicznych terenów o dużej intensywności zabudowy. Blisko hektarowy teren zielony porośnięty duża ilością różnorodnych drzew i będących schronieniem dla licznych ptaków oraz zapewnia prawidłową retencję wód opadowych chroniąc okolicę przed podtopieniami – wylicza Sylwia Firyn, przedstawicielka mieszkańców.


CZYTAJ WIĘCEJ: Przebudzenie Fordonu. Mieszkańcy apelują do ratusza o zachowanie terenów zielonych i zmiany w projekcie studium


W mijającym tygodniu właściciel terenu rozpoczął grodzenie wspomnianej działki przy SP 17. Wzburzyło to fordoniaków, którzy w mediach społecznościowych zaczęli pytać o jej dalsze losy. Co na to Grupa Moderator? – Ogradzamy nasz teren. Robimy to ze względów bezpieczeństwa i dla zachowania porządku, bo dochodziło w tym miejscu do aktów wandalizmu. Ogrodzenia nie ma żadnego bezpośredniego związku z planowaną inwestycja: nie złożyliśmy jeszcze nowego wniosku i nadal konsultujemy temat z mieszkańcami, bo zależy nam na uzyskaniu konsensusu – wyjaśnia Małgorzata Dysarz, specjalista ds. PR Grupy Moderator.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
7 dni temu

Fordoniacy. nic nie zdziakacie . Developer juz oplacil kogo trzeba w ratuszu

Zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek
6 dni temu

Zdrowy rozsądek

Anonim
Anonim
6 dni temu

Dopóki w Bydgoszczy i Fordonie rządzi PO, wszystko będzie rozkradane.

Powiązane treści