Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dobre informacje dla kierowców. Kończy się budowa parkingów na Szwederowie i Kapuściskach

Dodano: 13.12.2022 | 23:25

Na zdjęciu: Inwestycje zostały wybrane w ramach budżetu obywatelskego.

Fot. UMB

Budowa parkingów przy ul. SGoszczyńskiego na Szwederowie i Szarych Szeregów na Kapuściskach dobiega końca. Jeśli pogoda na to pozwoli, wykonawca planuje zakończenie prac w ciągu miesiąca.

Obie inwestycje zostały wybrane w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim przez mieszkańców. Na Szwederowie, po wschodniej stronie ul. Goszczyńskiego, powstanie aż 27 miejsc postoju, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Parking usytuowany jest przed Szkołą Podstawową nr 63. W tym miejscu oprócz prac podstawowych konieczne było stworzenie drogi manewrowej, przebudowa chodników, budowa odwodnienia oraz kanalizacji deszczowej.

Większość prac jest już zakończona. Droga dojazdowa została wyłożona kostką betonową, tak samo przyległe chodniki. Do stworzenia miejsc postojowych użyto ażurowych płyt. W końcowym etapie prac przyległy teren zostanie zagospodarowany zielenią. Dosadzonych zostanie między innymi 21 nowych drzew. Inwestycja pochłonie prawie pół miliona złotych.

Nowe miejsca na Kapuściskach

Kończy się również budowa kolejnego parkingu przy ul. Szarych Szeregów 13. Tam również powstała nowa kanalizacja deszczowa i system oświetlenia. Dzięki tej inwestycji powstało 17 nowych stanowisk do parkowania, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz tego zostały zamontowane specjalne słupki, które będą zapewniały bezpieczeństwo pieszym, a kierowcom umożliwią parkowanie na chodniku. Prace budowlane kosztowały około 450 tysięcy złotych.

To nie pierwsza taka inwestycja na Kapuściskach. W poprzednich latach na Szarych Szeregów zostały stworzone parkingi pomiędzy blokami 9, 11 i 13, a prostopadle do ulicy na wysokości budynku z numerem 2 wybudowano 30 nowych stanowisk. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać jeszcze w tym roku. Te projekty również zostały wybrane w głosowaniu BBO.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments