Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDobre wiadomości dla kierowców. Kolejny odcinek trasy S5 zostanie otwarty jeszcze w tym roku
droga s5 - gddkia
30.12.2020 | 12:13

Dobre wiadomości dla kierowców. Kolejny odcinek trasy S5 zostanie otwarty jeszcze w tym roku

Na zdjęciu: W czwartek zostanie otwarty odcinek łączący węzły Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Błonie.

Fot. GDDKiA

W czwartek, w ostatni dzień 2020 roku, zostanie oddany do użytku kolejny fragment drogi ekspresowej S5. W ten sposób przejezdne będą już cztery z siedmiu odcinków trasy.

Fragment między węzłami Bydgoszcz Opławiec a Bydgoszcz Błonie będzie miał 13,5 kilometra długości i razem z oddanym przed rokiem odcinkiem Bydgoszcz Północ – Bydgoszcz Opławiec ma stanowić obwodnicę miasta, co pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego. – Według prognoz nowo powstałą drogą może przejeżdżać w najbliższych latach ponad 20 tys. pojazdów na dobę. Prace wykończeniowe na obwodnicy potrwają jeszcze do wiosny 2021 roku – mówi rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA Julian Drob.

Jako pierwszy został przed rokiem otwarty odcinek od Żnina do granicy województwa. Przejezdny jest też fragment między Szubinem a Żninem, na którym nadal jednak odbywają się prace wykończeniowe. Pozostałe są w budowie. Odcinek Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ ma zostać ukończony w IV kwartale 2021 roku, a odcinki Nowe Marzy – Świecie Południe i Świecie Południe – Bydgoszcz Północ – w III kwartale 2022 roku.

Łączny koszt budowy drogi S5 w województwie kujawsko-pomorskim to ok. 3,4 mld zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi prawie 1,8 mld zł. Trasa umożliwi szybszą podróż do autostrady A1 w kierunku Gdańska oraz do Poznania i Wrocławia. W przyszłości planowane jest przedłużenie trasy w celu połączenia węzła Nowe Marzy z drogą ekspresową S7 w Ostródzie. W październiku przedstawiono studium korytarzowe dla tego połączenia.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Do LeszkaLeszekJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Jeszcze tylko S10 Bydgoszcz- Toruń i będzie pięknie. Przetarg ma byc ogloszony w przyszlym roku.

Leszek
Gość
Leszek

Pięknie byłby, jakby były wcześniejsze terminy dotrzymane, ale zamiast rozumu w Polsce rządzi polityka. Musimy się cieszyć z tego co mamy, a mamy to, co przy URNACH wybieramy.

Do Leszka
Gość
Do Leszka

Wcześniejsze czyli zapowiedzi Tuska w 2007 czy w 2008 roku że Bydgoszcz będzie mieć s5?:p na super imprezę euro 2012 ? Ciesz się człowieku że masz w 2020 :)

Powiązane treści