Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesDodatkowe pieniądze dla Kujaw i Pomorza. Minister funduszy i wojewoda spotkali się z samorządowcami [ZDJĘCIA]
Waldemar Buda
26.06.2021 | 15:18

Dodatkowe pieniądze dla Kujaw i Pomorza. Minister funduszy i wojewoda spotkali się z samorządowcami [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Wiceminister funduszy Waldemar Buda w piątek gościł w Bydgoszczy, gdzie wziął udział w spotkaniu z samorządowcami, które odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda gościł w piątek (26 czerwca) w Bydgoszczy

Przedstawiciel ministerstwa najpierw wziął udział w konferencji prasowej wspólnie z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem oraz posłami: Łukaszem Schreiberem (jest także szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów) i Tomaszem Latosem.

– Przed nami bardzo ważny czas dla Polski, to czas, kiedy funduszy będzie bardzo dużo, także w samorządach – mówił wojewoda. – Już dziś mobilizujemy się ze wszystkimi samorządami do tego, aby te procesy inwestycyjne nadążyły za środkami, które będą dostępne – dodał Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel resortu funduszy i polityki regionalnej przekazał, że decyzją ministerstwa do regionu trafi dodatkowo 278 mln euro z puli unijnych pieniędzy przeznaczonych na programy regionalne dla województwa, podczas gdy pełna wartość programu operacyjnego na lata 2021-2027 to przeszło 1,753 mld euro. – Dzisiaj stoimy przed ogromnym wyzwaniem, aby rozmawiać z samorządowcami i zebrać te inwestycje, które będą możliwe do zrealizowania przy użyciu tych środków – podkreślił Buda i dodał, że już padło kilka propozycji inwestycji. – Ja już słyszałem od pana ministra o kilku inwestycjach jak ul. Nakielska, Zachem, który wymaga rekultywacji, Nakło nad Notecią, które wymaga rewitalizacji centrum i dojazdy do dróg terenów inwestycyjnych. Chcę usłyszeć więcej tych inwestycji, które są ważniejsze, od samorządowców i od mieszkańców – podkreślił.


CZYTAJ WIĘCEJ: Koleją z Bydgoszczy do Warszawy w dwie godziny – wiceminister Horała w KP UW mówił o inwestycjach w ramach CPK


Minister Buda w swoim wystąpieniu nie omieszkał także skrytykować marszałka województwa Piotra Całbeckiego. – Stopień wydatkowania środków z poprzedniej perspektywy w porównaniu ze wszystkimi regionami, to województwo kujawsko-pomorskie ma szesnasty wynik. 45% wydatkowanych środków, są regiony które mają wydatki na poziomie 70%. Będę mobilizował marszałka do tego, by te środki były dynamicznie wydatkowane – powiedział w odpowiedzi na pytanie.

Poseł Latos przypomniał, że zaplanowanych jest wiele inwestycji także przez samorząd województwa. – Ważne jest to, aby podjąć takie działania, które pozwolą na jeszcze szybszy rozwój całego regionu. Kujawsko-Pomorskie jest bardzo dobrze położone i ma ogromny potencjał. Mam wrażenie, że nie zawsze ten potencjał był wykorzystywany. Pora to zmienić i ten potencjał w pełni wykorzystać – powiedział.

Po zakończeniu konferencji prasowej, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie ministra z samorządowcami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści