Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDofinansowania na działania z zakresu edukacji kulturowej. Do kilkunastu tysięcy złotych
04.02.2017 | 12:12

Dofinansowania na działania z zakresu edukacji kulturowej. Do kilkunastu tysięcy złotych

Program realizowany jest po raz drugi.

Na zdjęciu: Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w terminie od 15 maja do 20 października 2017 roku.

Fot. mat. pras.

Przedstawiciele oświaty i kultury mogą zdobyć pieniądze na wspólne projekty. Ruszył nabór w tegorocznej edycji konkursu Struktury Kultury. 

CZYTAJ TAKŻE: Aktorzy Teatru Polskiego za dyrektorem. „Decyzja urzędu to brak poparcia dla naszej pracy”

Celem programu jest wsparcie edukacji kulturowej w województwie kujawsko-pomorskim. Realizowany on jest po raz drugi, a jego operatorem ponownie jest Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Konkurs organizowany jest w ramach ogólnopolskiego działania Narodowego Centrum Kultury w Warszawie “Bardzo Młoda Kultura”.

Budżet tegorocznej edycji konkursu grantowego programu Struktury Kultury wynosi ponad 160 tysięcy złotych. Środki te przyznane zostaną w dwóch kategoriach projektów: małe, których kwota dofinansowania wyniesie do 8 tysięcy złotych oraz duże, na które otrzymać można do 12 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone będą na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej opracowane przez zespoły złożone z minimum jednego przedstawiciela oświaty i jednego kultury, którzy wspólnie zrealizują swoje projekty. Do udziału w konkursie mogą przystąpić wyłącznie osoby fizyczne mieszkające i prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, czyli pedagodzy, nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy, trenerzy, artyści, liderzy lokalnych społeczności, projektanci działań społecznych, kuratorzy. Mogą to być osoby na co dzień pracujące w szkołach, domach i ośrodkach kultury, instytucjach kultury i artystycznych, organizacjach pozarządowych, spółdzielniach oraz ci, którzy nie są związani z żadną instytucją.

Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w terminie od 15 maja do 20 października 2017 roku. Warunkiem umożliwiającym złożenie wniosku o dofinansowanie jest udział w warsztatach. Odbędą się one w terminie 4-26 marca. Zapisy prowadzone są do 15 lutego. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.struktury-kultury.pl.

Zachęcamy do nieszablonowych, odważnych realizacji, ale też silnie osadzonych w lokalnym kontekście. Będziemy doceniać przekraczanie jak największej ilości granic (np. pokoleniowych, geograficznych, instytucjonalnych) – mówi Wiktoria Szczupacka, koordynatorka programu Struktury Kultury.

Struktury Kultury dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści