Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Donald Tusk przyjechał do Nakła nad Notecią. „Wróciła energia i wiara, że wybory można wygrać”

Dodano: 04.08.2021 | 23:18

Na zdjęciu: Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Nakła nad Notecią w sali Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Fot. Szymon Fiałkowski

Najpierw spotkanie z samorządowcami, a potem z mieszkańcami w sali ośrodka kultury – tak wyglądała środowa (4 sierpnia) wizyta Donalda Tuska w Nakle nad Notecią.

Tuż po godzinie piętnastej rozpoczęło się spotkanie Tuska z samorządowcami, które odbyło się na Przystani Nakło. To odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Tuż po siedemnastej rozpoczęło się za to spotkanie z mieszkańcami, które odbyło się w sali kinowej miejscowego ośrodka kultury. Zainteresowanie było na tyle duże, że na kilkadziesiąt minut przed jego rozpoczęciem, organizatorzy wprost mówili, że na sali nie ma już miejsc.


CZYTAJ WIĘCEJ: Poseł ruchu Polska 2050 gościł w regionie. Wizytę zaczął na bydgoskim targowisku


Jednym z pierwszych pytań, jakie z sali padło do przewodniczącego Tuska było to, jaki program dla przedsiębiorców ma Platforma. Padło sporo krytycznych uwag pod adresem rządowego, sztandarowego programu Polski Ład. – W Warszawie, w najbliższych dniach przedstawiciele przedsiębiorców złożą wizytę, będziemy dyskutowali o ich lękach, niepokojach związanych z nowym ładem i tych propozycjach podatkowych – mówił były premier i dodawał: – Nie mam żadnych wątpliwości, że państwo jest od tego, aby szanse wyrównywać najsłabszym i tego efektem jest program 500 plus. Tusk mówił, że cieszy się z tego, iż wróciła energia i że zaistniał „efekt Tuska”, co nazywają media. – Wróciła energia, wiara, że można wygrać wybory, że nie jest wszystko stracone. Ja już jestem za stary, żeby wierzyć we własną omnipotencję. Do tego powrotu się długo przygotowywałem, chciałem, żeby to był przemyślany proces – nie ukrywał. Przyznał, że polityka PiS w wielu wymiarach bankrutuje i widzą to także wyborcy. – PiS powstawał pod hasłem walki z korupcją, to była ich główna idea. Dla wielu wyborców PiS-u, to co się dzieje dzisiaj: te przekręty, niepohamowany nepotyzm – tutaj są przekraczane wszystkie granice. Jestem przekonany, że spora część wyborców PiS-u będzie poszukiwała innej opcji.

W ocenie Tuska, w wyborach każdy głos będzie miał znaczenie. – Za dwa lata, jak w Polsce będą wybory, to nie tak, że ktoś wygra je w miażdżący sposób – analizował były premier, który dodawał, że każda nieobecność w głosowaniu będzie dużo znaczyła. – Jak nie będziemy głosować, konfrontować się z tym, co się nam nie podoba i nie będzie nam na tym zależało, to prędzej czy później, jak nie PiS, to ktoś gorszy zabierze nam wszystko i życie stanie się nie do zniesienia – dodawał Tusk.

Co Platforma zrobi teraz, żebyśmy nadal byli w Unii Europejskiej? – to kolejne z pytań z sali.

Oni muszą się przestraszyć przegranych wyborów i konsekwencji. Muszą się zacząć słuchać ludzi, jeśli zobaczą, że przegrana jest możliwa już teraz. To zło, które robili i robią, wynikało z poczucia bezkarności

– podkreślał Tusk i przypomniał, że kiedy były pierwsze protesty kobiety (czarne parasolki), to wtedy obóz rządzący zrobił krok w tył. – Kiedy 100 tysięcy ludzi poszło pod Pałac Prezydencki, to prezydent Duda się cofnął. Protesty kobiet były najbardziej masowe od czasów pierwszej Solidarności. Punktem wyjścia musi być bezwzględnie nasza wiara i możliwości. My musimy iść z wiarą w zwycięstwo – zaznaczał.

Po zakończeniu spotkania, Donald Tusk podpisywał książki. Pojawili się także przeciwnicy byłego premiera, a przed wejściem do sali NOK obie strony się przekrzykiwały.

0 0 votes
Article Rating
Donald Tusk przyjechał do Nakła nad Notecią. "Wróciła energia i wiara, że wybory można wygrać"
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
2 lat temu

Wujek dobra rada. Tusk mówi jakby wrócił z kosmosu. Przecież on rządził przez tyle lat i pokazał na co go stać. A teraz się wymądrza. Co on dobrego zrobił dla Polski? Podniósł vat do 23%, wprowadził wyższy wiek emerytalny, kazał 6 latków posyłać do szkół. Wymieniłem tylko kilka spraw z których powinien się wytłumaczyć przed narodem. Ciekawe dlaczego jak przestał być szefem Unii to go tam nie zatrzymali? Nie nadawał się?

Max2
Max2
2 lat temu

Oglądając TVP info ma się wrażenie że oczywiście wszystko jest pięknie ,dają socjal tylko nie mówią ilu ludziom zabiorą aby dac w tym roku PiS wprowadził już ponad 20 podatków, podwyżek!! I mega podwyżki od grudnia za mandaty (przekroczenie 30km /h to będzie 1500..!pln)
I sklocili społeczeństwo/aborcja /wolne sądy/itd.

Pan Twardowski
Pan Twardowski
2 lat temu

Rudy, Ty już nie pie…. dol, zakłamany człowieku. Idź zjedz w Pałacyku kolacyjke z Radkiem i wracaj skąd żeś przybył

Zielone oczy Zenka
Zielone oczy Zenka
2 lat temu

To że podwyższyli mandaty to tylko na plus czekalem na to od wielu lat. Wysokie mandaty to jest właśnie recepta na spokój na ulicach. Nie jakies utrudnianie życia podczas egzaminów bezsensu pytania w Word Wyprzedzanie na podwójnej w tym kraju to jest Absolutna norma tylko srogie mandaty obserwowanie ulicy z drona i walenie mandatami z zaskoczenia. Na 100 kierowców myślę że jakies 80 łamie przepisy . TYLKO WYSOKIE MANDATY !!!!

Piotr
Piotr
2 lat temu

Patologia nawiedziła Nakło… Powiem tylko tyle, że w PL nie brakuje idiotów, skoro w ogóle ktokolwiek jeszcze przychodzi na spotkania z tym załganym i żałosnym chłoptasiem po 8 latach jego złodziejskich nierządów i całkowitym brakiem programu. To nieudacznik, który nie mógł uczciwie pracować, więc służalstwem wobec obcych nadrabia swoje beztalencie. Teraz już nie ma wszystkich mediów włażących mu w tyłek, więc plącze się w zeznaniach, a nawet zapowietrza, bo dostaje konkretne pytania, na które taki pętak, jak on, nie ma odpowiedzi. Jestem wyborcą, który rozlicza polityków za czyny, nie słowa, dla mnie nieważne jaka partia rządzi, ale ma mi służyć,… Czytaj więcej »