Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDroga dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku. Ogłoszono przetarg
18.01.2018 | 10:25

Droga dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku. Ogłoszono przetarg

Miasto przygotowuje się do realizacji oczekiwanych inwestycji służącym rowerzystom.

Na zdjęciu: Nowe drogi dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej będą miały łączną długość 7 kilometrów.

Fot. archiwum

Droga dla rowerów wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej ma powstać jeszcze w tym roku – zapewnia urząd miasta. ZDMiKP ogłosił przetargi na realizacje trzech inwestycji dla rowerzystów.

O budowie infrastruktury rowerowej w zachodniej części Bydgoszczy mówi się od kilku lat. W 2014 roku rozpoczęto przygotowywanie koncepcji programowo-przestrzennej dla zadania, obejmującego inwestycje wzdłuż ulic: Grunwaldzkiej, Focha, Łochowskiej, Kruszwickiej i Wiatrakowej, wraz z przebudową placu Poznańskiego i Ronda Grunwaldzkiego. Budowa drogi dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej (na odcinku od ronda do ul. Kraszewskiego) miała rozpocząć się już w 2017 roku, lecz zarząd dróg dopiero teraz ogłosił przetarg na wykonanie prac.

Projekt zakłada, że ciągi rowerowe powstaną po obu stronach ulicy. Większość z nich będzie wydzielona, ale planowane jest też wykorzystanie jezdni serwisowych. W ramach inwestycji przebudowane zostanie rondo Grunwaldzkie. Wzdłuż ulicy powstanie nowe oświetlenie, zmodyfikowane będą też sygnalizacje świetlne.

Budowa dróg rowerowych wzdłuż Grunwaldzkiej będzie kosztować 6,5 miliona złotych. Część środków na ten cel pozyskano z funduszy europejskich w ramach ZIT. Nowa infrastruktura ma uzupełnić ciągi, które powstaną w ramach budowy drugiej jezdni ulicy Kujawskiej od Węzła Zachodniego do granicy miasta. Termin składania ofert w przetargu mija 30 stycznia.

ZDMiKP ogłosił też ponowny przetarg na realizację DDR wzdłuż ulicy Łochowskiej oraz wyznaczenie kontrapasa na ulicy Wiatrakowej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Nowodworską, Lenartowicza i Traugutta. W pierwszym postępowaniu nie zgłosił się żaden podmiot, który byłby zainteresowany wykonaniem zadania.


Powiązane treści