[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Droga do granicy województw zostanie przebudowana. W urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na inwestycję

Dodano: 29.07.2021 | 06:00

Na zdjęciu: Umowę na modernizację odcinka DW563 do granicy z województwem mazowieckim, podpisano w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

Fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Gruntownie zmodernizowany zostanie blisko siedmiokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 563 prowadzący ze Stępowa do granicy z województwem mazowieckim. Umowę z wykonawcą inwestycji podpisano w środę (28 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

W podpisaniu umowy, udział wzięli przedstawiciele władz województwa: marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew w Sosnowski, radni sejmiku Tadeusz Pogoda i Paweł Zgórzyński, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski, starosta rypiński Jarosław Sochacki, wójt gminy Skrwilno Dariusz Kolczyński oraz wiceprezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lipna Stanisław Detmer. To właśnie firma z Lipna przeprowadzi inwestycję, na którą od dnia podpisania umowy ma 22 miesiące.


CZYTAJ WIĘCEJ: Remonty dwóch odcinków na drodze wojewódzkiej w powiecie sępoleńskim


Prace prowadzone będą na siedmiokilometrowym odcinku DW563 od Stępowa (powiat rypiński) do granicy z województwem mazowieckim. Trasa – jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego – zostanie rozbudowana w oparciu o wcześniej przygotowaną koncepcję, która zakłada wzmocnienie nośności jezdni, zapobiegając powstawaniu kolein i spękań na trasie. – Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, a przejścia dla pieszych zyskają oświetlone. Powstaną także zatoki autobusowe oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe – podaje urząd.

Koszt inwestycji ma wynieść blisko 37 mln zł, z których niemal 33 mln zł pochłoną same prace budowlane. – Kolejne 4 mln zł to koszt m.in. wykupienia gruntów, nadzoru i prac koncepcyjnych – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. Inwestycja po wykonaniu robót ma być objęta siedmioletnią gwarancją.

Droga do granicy województw zostanie przebudowana. W urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na inwestycję
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments