[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Ruszył remont kolejnych dwóch odcinków drogi wojewódzkiej. Szykują się utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

Dodano: 28.07.2021 | 07:55

Na zdjęciu: Pracami remontowymi objęte są dwa odcinki drogi wojewódzkiej 241 w powiecie sępoleńskim: Więcbork - Zboże i Trzciany - Sikorz.

Fot. ZDW Bydgoszcz / materiały prasowe

Rozpoczynają się prace remontowe związane z przebudową dwóch odcinków drogi wojewódzkiej 241 w powiecie sępoleńskim. – Na tej drodze zlecimy również remonty na terenie Tucholi – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Jak podaje ZDW, prace remontowe związane z przebudową dwóch odcinków DW241 prowadzone są w powiecie sępoleńskim, pomiędzy miejscowościami Trzciany i Sikorz oraz na terenie gminy Więcbork (pomiędzy przejazdem kolejowym i miejscowością Zboże). – Urząd marszałkowski zabezpieczył na te zadania ponad 4 miliony złotych – informuje ZDW.


CZYTAJ WIĘCEJ: Prace remontowe na DW559 między Lipnem i Jasieniem


W zakres prac remontowych na DW241 wchodzą m.in. frezowanie istniejących nawierzchni jezdni, ułożenie nowych warstw mineralno-asfaltowych oraz siatki zbrojeniowej, remonty zjazdów, odtworzenie rowów, odtworzenie oznakowania poziomego, wykonanie poboczy, ustawienie nowych barier sprężystych w miejsce istniejących, wymiana oznakowania pionowego i słupków prowadzących uchylnych. Na odcinku Trzciany – Sikorz dodatkowo zbudowane zostaną cztery perony autobusowe wraz z miejscami pod wiaty.

Odcinek DW241 w regionie ma ok. 100 kilometrów długości, zaś cała trasa prowadząca do miejscowości Rogoźno w Wielkopolsce liczy 144 km. – Trasa komunikuje szereg miast i miejscowości na zachodniej ścianie kujawsko-pomorskiego (m.in. Kcynię, Nakło nad Notecią, Mroczę, Więcbork, Sępólno Krajeńskie i Tucholę) – precyzuje ZDW. Jak wyliczają urzędnicy, w poprzednich latach zmodernizowano odcinki o łącznej długości ponad 30 km oraz most na rzece Orlej, zaś w Mroczy i Nakle nad Notecią dobudowane zostały obwodnice. – DW241 jest jedną z blisko 90 tras, które podlegają samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego. Sieć dróg wojewódzkich ma długość ponad 1 700 km – wyliczają.

Za prace na obu odcinkach: Zboże – Więcbork (1,54 km) oraz Trzciany – Sikorz (2,36 km) odpowiada firma Drogomex z Pruszkowa. Podstawowe roboty mają zająć około trzech miesięcy, a droga objęta będzie pięcioletnią gwarancją. Wykonawca inwestycji już usunął starą nawierzchnię i przygotowuje się do tego, aby ułożyć pierwsze elementy warstwy bitumicznej (wyrównawczej). – Kierowcy muszą się liczyć w ich trakcie z ruchem wahadłowym i ograniczeniami prędkości – kończą przedstawiciele ZDW.

Ruszył remont kolejnych dwóch odcinków drogi wojewódzkiej. Szykują się utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

Całkowity koszt inwestycji wyniesie niemal 4,2 mln zł.

Ruszył remont kolejnych dwóch odcinków drogi wojewódzkiej. Szykują się utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments