Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Drogi w regionie. Gdzie skończono prace, a gdzie jeszcze trwają?

Dodano: 01.01.2024 | 15:26

Na zdjęciu: Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 548 między Stolnem a Wąbrzeźnem to jedna z inwestycji zakończonych w ostatnich miesiącach.

Fot. Mikołaj Kuras / UMWKP

Urząd marszałkowski podsumował prace na drogach wojewódzkich. Jakie inwestycje zakończono w ubiegłym roku, a jakie są planowane na najbliższe miesiące.

Blisko 100 kilometrów zmodernizowanych dróg wojewódzkich oddano do użytku w minionym roku. – To najlepszy wynik ostatnich lat – podkreśla urząd marszałkowski. Wśród największych ukończonych inwestycji znalazły się droga wojewódzka nr 548 między Stolnem w powiecie chełmińskim a Wąbrzeźnem oraz droga nr 265 łącząca Kowal w powiecie włocławskim z Mazowszem.

– Postawiliśmy na współpracę z samorządami lokalnymi i skutecznie pozyskiwaliśmy niezbędne środki zewnętrzne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Zakończyliśmy wiele inwestycji, zleciliśmy kolejne prace projektowe i budowlane związane z naszym kujawsko-pomorskim programem budowy obwodnic.

Prace odbyły się też w okolicach Bydgoszczy:

  • Bożenkowo na drodze wojewódzkiej nr 244 (powiat bydgoski, wartość zadania 2,4 mln zł, długość 1,5 km)
  • Mrocza – Drzewianowo na drodze wojewódzkiej nr 243 (powiat nakielski, wartość zadania 4,8 mln zł, długość 2 km)
  • Barcin – Krotoszyn na drodze wojewódzkiej nr 254 (powiat żniński, wartość zadania 2,6 mln zł, długość 1,1 km)
  • Mąkowarsko – Pruszcz na drodze wojewódzkiej nr 240 (powiaty bydgoski i tucholski, wartość zadania 7,7 mln zł, długość 4 km)

Obecnie na drogach wojewódzkich prowadzone są inwestycje o wartości blisko pół miliarda złotych. Są to między innymi: przebudowa drogi wojewódzkiej nr 270 Brześć Kujawski – Lubraniec oraz budowa obwodnicy Lubrańca w powiecie włocławskim; rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 254 Broza-Łabiszyn-Barcin-Mogilno oraz budowa nowego wiaduktu w Terespolu Pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 240 w powiecie świeckim.

Na etapie przetargu jest budowa obwodnicy Mogilna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 254. W najbliższych latach na program modernizacji dróg wojewódzkich mają trafić łącznie 2 miliardy złotych między innymi z dofinansowań unijnych.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments