Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Milionowe inwestycje na drogach wojewódzkich. Jakie odcinki zmodernizowano?

Dodano: 09.11.2023 | 09:32

Na zdjęciu: W ostatnim czasie zakończono zlecone wcześniej prace drogowe na odcinkach dróg wojewódzkich. Wyremontowano m.in. fragment DW243 między Mroczą a Drzewianowem

Fot. ZDW

W ostatnich tygodniach zakończono remonty kolejnych odcinków dróg wojewódzkich, m.in. w powiecie bydgoskim i nakielskim. W tym roku zmodernizowanych łącznie zostanie aż 112 kilometrów tras.

Jak przekazuje urząd marszałkowski, w ostatnim czasie zakończono zlecone wcześniej prace drogowe na odcinkach dróg wojewódzkich. Wyremontowano m.in. fragment DW243 między Mroczą a Drzewianowem (koszt to niespełna pięć milionów złotych), dwa odcinki DW254 (Barcin – Krotoszyn i Mogilno – Wiecanowo, łączny wydatek na ten cel to 4,8 miliona złotych) czy DW240 między Mąkowarskiem a Pruszczem za osiem milionów złotych.

W tym roku zakończymy wiele ważnych inwestycji na wojewódzkich trasach. Sukcesywnie oddajemy do użytku zmodernizowane odcinki dróg. Utrzymujemy dobre tempo, a zabezpieczona rekordowa pula środków – ponad pół miliarda złotych – pozwala zlecać kolejne duże remonty, kontynuować prace nad obwodnicami i odtwarzać przydrożne aleje – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Startuje przebudowa ulic na Starym Mieście. Kilka z nich będzie zamkniętych


Obecnie najważniejsze inwestycje drogowe prowadzone na drogach wojewódzkich to m.in. rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 254 Brzoza-Łabiszyn-Barcin-Mogilno i budowa nowego wiaduktu w Terespolu Pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 240 w powiecie świeckim. W najbliższych latach, w ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 na inwestycje drogowe trafi aż 136 milionów euro. – Na część zadań związanych z rozbudową infrastruktury drogowej wykorzystamy też zdobyte dofinansowanie centralne (ok. 170 mln zł na obwodnice i około 450 mln zł na rozbudowę innych dróg) – deklaruje urząd.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments