Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy otworzyli przejazd ulicą Toruńską od strony Śródmieścia. Na razie – w jednym kierunku
05.02.2021 | 14:07

Drogowcy otworzyli przejazd ulicą Toruńską od strony Śródmieścia. Na razie – w jednym kierunku

Na zdjęciu: Od piątkowego popołudnia kierowcy mogą korzystać z wlotu w ulicę Toruńską od strony ronda Bernardyńskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ulica Toruńska od strony ronda Bernardyńskiego została udostępniona dla ruchu. Na razie – tylko w kierunku ronda Toruńskiego – poinformował w piątek wczesnym popołudniem Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Przyspieszenie otwarcia wlotu w ulicę Toruńską od strony Śródmieścia wymusiło zamknięcie przed tygodniem mostu Uniwersyteckiego. Drogowcy szukali alternatywy, która pozwoliłaby rozładować ruch na wciąż modernizowanej ulicy Kujawskiej, ale także zaproponować dodatkowe rozwiązanie dla kierowców poruszających się na osi zachód – wschód.


CZYTAJ TAKŻE: Pajęcza sieć powiązań na moście Uniwersyteckim. Czy inwestycji potrzebny jest zewnętrzny audyt?


Kolejność kierunków jest tutaj nieprzypadkowa, bowiem w ramach pierwszego etapu udrożnienia ul. Toruńskiej możliwy będzie przejazd jedynie z centrum miasta w stronę ronda Toruńskiego. Teren przylegający do wschodniej części ronda Bernardyńskiego stanowił bowiem zaplecze budowy i wymagał jego przeorganizowania.

W drugim etapie, którego terminu ZDMiKP na razie nie podał, udostępniony ma być również ruch w przeciwnym kierunku. Data otwarcia będzie uzależniona od postępów robót na ul. Kujawskiej. Na razie – jak wskazywali w ostatnich dniach drogowcy – otwarcie zachodniej jezdni (w stronę ronda Kujawskiego) ul. Kujawskiej uniemożliwiały warunki atmosferyczne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści