Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy planują kolejne doświetlenia przejść dla pieszych. Na liście – Kapuściska, Miedzyń, Fordon i Śródmieście
przejscia_dla_pieszych_jagiellonska_palac_mlodziezy_not_ZDMiKP
23.01.2020 | 13:27

Drogowcy planują kolejne doświetlenia przejść dla pieszych. Na liście – Kapuściska, Miedzyń, Fordon i Śródmieście

Do końca ubiegłego roku doświetlono już niema 40 przejść dla pieszych. W tym roku modernizację przejdzie kolejnych jedenaście.

Na zdjęciu: Przejście na ulicy Jagiellońskiej na wysokości Pałacu Młodzieży i budynku NOT zostało doświetlona w ubiegłym roku.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

W ramach trzeciego etapu doświetlania przejść dla pieszych poprawi się bezpieczeństwo w jedenastu punktach na terenie miasta. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w drugim kwartale planuje ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

W tegorocznym budżecie drogowców zaplanowano na ten cel niemal milion złotych. Dzięki tym pieniądzom doświetlone mają zostać między innymi (pełna lista pod artykułem) przejścia na ulicy Nakielskiej, na górnym tarasie miasta (Kapuściska, Wyżyny, Glinki) oraz w Fordonie. Nowe lampy pojawią się także na wysokości ogrodu botanicznego UKW przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, a także na przejściu przy skrzyżowaniu ulic: Sułkowskiego i Dwernickiego, gdzie w minionych latach często dochodziło do potrąceń.

Właśnie seria wypadków z udziałem pieszych stała się, w 2018 roku, powodem podjęcia decyzji o doświetleniu przejść. Przez wiele miesięcy o takiej konieczności pisały lokalne media, ze strony społecznej głośno o mówiło o tym stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych. Ostatecznie wytypowano aż 75 lokalizacji, gdzie konieczna jest poprawa bezpieczeństwa. W dwóch turach udało się już doświetlić blisko czterdzieści miejsc. Chociażby na tak kluczowych arteriach jak ul. Nakielska, Jagiellońska, Fordońska czy Kamienna.

Jak przypomina ZDMiKP, w rejonie niebezpiecznych miejsc instalowane jest nie tylko oświetlenie, ale także dodatkowe znaki, progi zwalniające, azyle czy nawet sygnalizacje. – Zakończone już zadania pokazały, że jest to bardzo skuteczny sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa – mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.

PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH PRZEZNACZONE DO DOŚWIETLENIA W 2020 ROKU
1. al. L.Kaczyńskiego / Sandomierska
2. ul. W.Korfantego / J.Prejsa
3. ul. Magnuszewska / Modrakowa
4. ul. 3 Maja / P.Skargi
5. ul. Fordońska / Towarowa
6. ul. Nakielska / pętla Wilczak
7. ul. Nakielska / Stawowa
8. ul. Glinki / M.Kozala
9. Powstańców Wlkp. / Ogród botaniczny
10. Sułkowskiego / Dwernickiego
11. J. Twardzickiego / W. Łochowskiego

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści