Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 16 • L 15
19C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy uruchomią nową linię międzygminną. Którędy pojedzie?
linia podmiejska 91 Bydgoszcz
11.04.2017 | 13:53

Drogowcy uruchomią nową linię międzygminną. Którędy pojedzie?

Linia nr 96 ma od początku maja wzmocnić ofertę komunikacyjną z sąsiednimi gminami okalającymi Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Wraz z wprowadzeniem do ruchu linii nr 96 nastąpią zmiany w kursowaniu innej linii międzygminnej - oznaczonej numerem 91.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Od początku maja Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w porozumieniu z gminą Białe Błota planuje uruchomienie kolejnej linii międzygminnej, która otrzyma numer 96. Zyskać mają na tym między innymi mieszkańcy Trzcińca, do którego dotąd komunikacja publiczna nie docierała.

CZYTAJ TAKŻE: Czy Bydgoszcz doczeka się wreszcie wspólnego biletu? Jest deklaracja prezesa Przewozów Regionalnych

Z informacji, do których dotarliśmy, wynika, że nowa linia ma kursować pomiędzy pętlą autobusową na Błoniu, gdzie swój początek mają już relacje linii nr 91 (kierunek – Przyłęki) oraz 92 (dociera do Murowańca bądź Łochowa). Podobnie jak wspomniana linia nr 91 ma docierać finalnie do Przyłęk, tyle że inną trasą – przez Trzciniec i Ciele.

Nowa linia miała zostać uruchomiona już na początku kwietnia, ale na przeszkodzie bydgoskim drogowcom oraz Miejskim Zakładom Komunikacyjnym stanął brak ostatecznej decyzji władz Białych Błot co do lokalizacji przystanków. Aktualnie trwa analiza ich rozmieszczenia. – To ostatni element. My jesteśmy przygotowani do uruchomienia linii. Z naszych ustaleń wynika, że do rozstrzygnięcia pozostała kwestia jednego przystanku na terenie Ciela – mówi w rozmowie z nami Tomasz Brzuchalski, naczelnik Wydziału Organizacji Transportu w bydgoskim ZDMiKP.

Drogowcy przewidzieli w pierwszej fazie funkcjonowania nowej linii siedem kursów w dni powszednie, a także cztery w dni wolne. – Będą one rozłożone w czasie – w rozkładzie jazdy pojawią się więc zarówno kursy poranne, jak i popołudniowe oraz wieczorne – dodaje Tomasz Brzuchalski. I zapewnia, że rozkłady linii nr 91 i 96 będą tak skonstruowane, aby autobusy nie odjeżdżały z pętli końcowych w podobnym czasie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozkład jazdy ZDMiKP w Bydgoszczy na MetropoliaBydgoska.PL

Zresztą, wraz z wprowadzeniem linii nr 96 drugą linię do Przyłęk czekają zmiany, które postulowała gmina Białe Błota. Mowa między innymi o wprowadzeniu kursu przez Kruszyn Krajeński w dni wolne. Obecnie linia nr 91 przejeżdża przez tę miejscowość tylko w dni powszednie – rano w kierunku Bydgoszczy oraz po południu – w stronę Przyłęk. – Planowane jest również wzmocnienie tej linii właśnie w dni powszednie. Mowa o dodatkowym jednym, być może dwóch kursach – podsumowuje Brzuchalski.

Rozkłady jazdy nowej linii zostaną upublicznione wkrótce po zapaleniu przez Białe Błota zielonego światła w kwestii ostatecznego rozplanowania przystanków.


Powiązane treści