Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeDrogowe obietnice wiceministra Olszewskiego. Dla Nakła, Koronowa i Sicienka
Paweł Olszewski
20.10.2015 | 12:08

Drogowe obietnice wiceministra Olszewskiego. Dla Nakła, Koronowa i Sicienka

Nakło dzięki S10 ma zyskać nowoczesną północną obwodnicę miasta, a gminy powiatu bydgoskiego mają stać się atrakcyjniejsze dla inwestorów.

Na zdjęciu: Wiceminister Paweł Olszewski w trakcie kampanii parlamentarnej chętnie chwali się planami budowy dróg w regionie.

Fot. Sebastian Torzewski

Wiceminister infrastruktury i rozwoju oraz poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski od kilku tygodni jedynie incydentalnie opuszcza region kujawsko-pomorski. Wszystko po to, aby w będącej na finiszu kampanii wyborczej zaprezentować dokonania resortu w zakresie budowy, jak i planów budowy dróg w województwie.

Nie inaczej było w poniedziałek, gdy w planie wiceministra Olszewskiego znajdowały się wizyty w Koronowie, Sicienku oraz Nakle. We wszystkich trzech miejscowościach polityk przypominał o już zakończonych inwestycjach, a także tych planowanych.

Na początku września oddano do użytku zmodernizowany ciąg drogi wojewódzkiej nr 241 – obwodnica w osi północ-południe omija Nakło od wschodu. Na jej potrzeby powstał nowy wiadukt nad torami kolejowymi oraz kolejny biegnący nad ulicą Rudki. Drugim etapem poprawiającym dostępność komunikacyjną miasta nad Notecią ma być droga ekspresowa S10. Choć priorytetem rządowym w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 jest odcinek Bydgoszcz – Toruń, to w ciągu najbliższych lat mają rozpocząć się także prace nad odcinkiem z Bydgoszczy do Piły przez wspomniane Nakło oraz Wyrzysk. – Realizację tego odcinka zaplanowano na lata 2018-2023 – zapewnia Paweł Olszewski.

Wcześniej, bo w 2019 roku, kierowcy mają poruszać się trasą S5, która w Kujawsko-Pomorskiem liczyć będzie 130 kilometrów. W poniedziałek, 12 października podpisano umowy z wykonawcami siedmiu odcinków „ekspresówki” wiodących przez region – od Nowych Marz do granicy województwa w powiecie żnińskim. Trasa ma przebiegać między innymi w okolicach Szubina, a także Koronowa czy Sicienka. Podczas wizyty w tych dwóch ostatnich miejscowościach wiceminister Olszewski przypomniał, że jest to szansa dla obu gmin na przyciągnięcie inwestorów. – Dlatego też cieszy mnie, że są już realizowane samorządowe inwestycje pod tym kątem – na przykład budowa 25-hektarowego parku przemysłowego w Koronowie – wylicza polityk PO. Mieszkańcy Koronowa mają mieć możliwość dotarcia do S5 w niespełna 10 minut dzięki węzłowi w Tryszczynie, natomiast osoby mieszkające w Sicienku – dzięki węzłowi w Pawłówku przy granicy z Bydgoszczą.

Droga S5 ma umożliwić znacznie lepsze skomunikowanie zachodniej części regionu z kluczowymi trasami – autostradą A1 w kierunku Trójmiasta oraz A2 w kierunku Poznania i dalej – Berlina.


Powiązane treści