Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrony, pole namiotowe i tężnia. Czego bydgoszczanie chcą na swoich osiedlach?
Bydgoski Budżet Obywatelski
24.05.2018 | 17:52

Drony, pole namiotowe i tężnia. Czego bydgoszczanie chcą na swoich osiedlach?

Na zdjęciu: Place zabaw należą do najpopularniejszych propozycji w budżecie obywatelskim.

Fot. archiwum

Już tylko tydzień został na zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wiemy, jakie propozycje dotychczas przedstawili mieszkańcy.

Według danych, które urząd miasta przedstawił w ostatni wtorek, bydgoszczanie zaproponowali 130 projektów. Wzorem poprzednich lat nie brakuje remontów chodników, budowy miejsc parkingowych, placów zabaw, wybiegów dla czworonogów i siłowni plenerowych. Zgłoszono też powstanie łąki miejskiej, budowę tężni na Kapuściskach, zakup dronów wykrywających smog czy zamontowanie urządzenia do wyświetlania animacji na budynkach.

Czas na zgłaszanie pomysłów osiedlowych inwestycji jest do 31 maja. Przypomnijmy, że od tego roku można proponować także projekty ponadosiedlowe, które wymagają podjęcia uchwały przez co najmniej trzy rady osiedla. Przykładami takich pomysłów są: budowa w pełni wyposażonego pola namiotowo-kamperowego na terenie parku Centralnego (obok Artego  Areny), powstanie miejsca rekreacji mieszkańców przy ul. Śląskiej na Okolu oraz  rewitalizacja nabrzeży Starego Kanału Bydgoskiego.

W siódmej edycji miasto zagwarantowało na budżet obywatelski rekordowe 13,3 mln zł. Etap zgłaszania projektów trwa od 16 kwietnia, a po nim nastąpi weryfikacja zgłoszonych propozycji. Więcej informacji na stronie www.bdgbo.pl oraz pod adresem mailowym budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl.


Powiązane treści