Drugie miejsce polskich lekkoatletów w Londynie. W Pucharze Świata nie zabrakło bydgoskich akcentów

Dodano: 16.07.2018 | 11:58
Marcin Lewandowski

Zmagania lekkoatletów odbyły się w Londynie.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski w Londynie triumfował w biegu na 1500 m i wydatnie pomógł naszej kadrze w zajęciu drugiego miejsca w lekkoatletycznym Pucharze Świata.

Reprezentacja Polski ukończyła lekkoatletyczny puchar świata w Londynie na 2. miejscu. Marcin Lewandowski z Zawiszy walnie przyczynił się do tego sukcesu.

8 drużyn walczyło podczas trwających dwa dni (sobota i niedziela, 14-15 lipca), obfitych w starty zawodach. Brytyjczycy zaprosili do siebie, poza Polakami, drużyny ze Stanów Zjednoczonych, Jamajki, Francji, Niemiec, RPA oraz Chin. Amerykanie, jak można się było spodziewać, byli poza zasięgiem i szybko zdystansowali się od reszty reprezentacji. Zacięta walka toczyła się zaś przede wszystkim o podium między Wielką Brytanią, Jamajką, Francją i Polską. Polacy wysunęli się pod koniec drugiego dnia pucharu na drugie miejsce i udało im się utrzymać tę lokatę do końca, górując nawet nad gospodarzami, których tylko dwa punkty dzieliły od znalezienia się ostatecznie poza podium.

W stolicy Wielkiej Brytanii biało-czerwoni okazali się najlepsi w pięciu konkurencjach. W rzucie młotem pań triumfowała Anita Włodarczyk, która przy okazji zanotowała swój najlepszy tegoroczny wynik – 78.74 m. W rywalizacji panów wygrał Wojciech Nowicki – 77.94 m. Również w biegu na 1500 m triumfowali polscy lekkoatleci. U pań zwyciężyła Sofia Ennaoui (4:07.66), a u panów – Marcin Lewandowski (3:52.88). Biegacz Zawiszy wystartował po raz drugi w weekend, bowiem w piątek na tym samym dystansie rywalizował także podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie, gdzie zajął dziewiąte miejsce. Zmagania w trójskoku wygrał Karol Hoffmann (16.74 m), a wśród kulomiotów z wynikiem 21.95 m triumfował Michał Haratyk.

Warty odnotowania jest też wkład Igi Baumgart z BKS Bydgoszcz. Wystartowała ona w składzie żeńskiej sztafety 4 x 400 m, która uplasowała się na czwartym miejscu z czasem 3:26.17. W sztafecie 4×100 m pobiegł Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza). Polacy w składzie Grześkowiak, Olszewski, Kopeć i Słowikowski, ukończyli bieg na siódmej pozycji, uzyskując czas 38.91. Olszewski wystartował także w sprincie, w którym zajął ósme miejsce z czasem 10.42 sek.