Wiatr: 2km/h WSW
H 8 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatleci Zawiszy wystartowali w Maroku. Jeden z nich stanął na podium
Bydgoszcz Cup 2018_SG (166)
14.07.2018 | 13:03

Lekkoatleci Zawiszy wystartowali w Maroku. Jeden z nich stanął na podium

Dziewiąty mityng z cyklu Diamentowej Ligi odbył się w Maroku.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80m.

Piątek trzynastego był udany dla lekkoatletów bydgoskiego Zawiszy. Oprócz Adrianny Sułek, na podium stanął także Paweł Wojciechowski, który zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas mityngu Diamentowej Ligi.

To był dziewiąty konkurs z cyklu IAAF Diamentowej Ligi. W stolicy Maroka wystartowali dwaj zawodnicy Zawiszy. W biegu na 1500 metrów wystartował Marcin Lewandowski, który ostatnie osiem tygodni pauzował z powodu urazu łydki.

Zwyciężył reprezentant gospodarzy Brahim Kaazouzi (3:33.22), który wyprzedził na finiszu Norwega Filipa Ingebrigtsena (3:33.40) i reprezentanta Dżibuti Ayanleha Souleimaniego (3:33.42). Lewandowski ostatecznie zajął dziewiąte miejsce, uzyskując czas 3:35.06. Przed Polakiem pracowity weekend, bowiem zawodnik Zawiszy wprost z Maroka udał się do Londynu, gdzie wystartuje na tym samym dystansie w zawodach Pucharu Świata.

Sporo emocji przyniósł kibicom także konkurs skoku o tyczce, w którym z bardzo dobrej strony pokazał się Paweł Wojciechowski. Polak w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80m, jednak następnie trzykrotnie bezskutecznie zaatakował wysokość 5.86m. Z takim wynikiem wygrał Amerykanin Sam Kendricks, zaś trzecie miejsce zajął Rosjanin Timur Morgunow, który podobnie jak Wojciechowski uzyskał 5.80m, ale poprzeczkę na tej wysokości pokonał w drugiej próbie.