Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
4C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDrugie podejście do patrona stadionu przy ulicy Sportowej. Wraca propozycja z zimy
[10.02.16] Stadion Polonii - LG (6)
06.10.2016 | 12:47

Drugie podejście do patrona stadionu przy ulicy Sportowej. Wraca propozycja z zimy

Za kilka tygodni bydgoscy radni mają wrócić do głosowania nad nazwą stadionu Polonii - czy tym razem z sukcesem?

Na zdjęciu: Trybuna główna stadionu przy ulicy Sportowej.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Najprawdopodobniej na październikowej sesji rady miasta wróci temat potwierdzenia marszałka Józefa Piłsudskiego jako patrona stadionu przy ulicy Sportowej. W drugim podejściu radni mają jednak przegłosować wniosek o innej treści niż przed kilkoma dniami.

CZYTAJ TAKŻE: Stadion Polonii jeszcze bez marszałka. Radnych pokonały wątpliwości

Przypomnijmy, że kurtuazyjny, zgłoszony przez stowarzyszenia kibicowskie, projekt trafił pod obrady rady miasta w ubiegłym tygodniu. Ale zamiast bezkonfliktowego przegłosowania uchwały, wśród radnych narosło sporo wątpliwości, czy nazwa pojawiająca się w owym projekcie spełnia oczekiwania inicjatorów ze Stowarzyszenia Pomagamy Polonii oraz Biało-Czerwonego Pokolenia. W dokumencie znalazła się bowiem nazwa Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rajcy zastanawiali się, czy w szyldzie nie powinien pojawić się człon Polonii albo Polonia (obiekt de facto nie należy do żadnego z klubów, należy do miasta).

Kilka dni temu prezes Biało-Czerwonego Pokolenia Łukasz Rybski rozwiał na naszych łamach wątpliwości. – W piśmie z 11 lipca jako proponowana jest nazwa Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – wyjaśniał. Nie ukrywał jednak, że „idealnym rozwiązaniem” byłoby wprowadzenie członu „Polonia” do nazwy.

I właśnie dlatego we wtorek, podczas spotkania z szefem Wydziału Mienia i Geodezji urzędu miasta Andrzejem Beredą, zarówno Rybski, jak i reprezentujący SPP Jeremi Juruś wrócili do propozycji z lutego. Wówczas oba stowarzyszenia wnioskowały o nazwę „Stadion Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”. I to taka koncepcja ma być przedmiotem obrad komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki rady miasta. Czy nazwa sugerująca, że to klub jest właścicielem obiektu, nie będzie przeszkodą dla radnych? – Przecież w mieście pojawiają się tabliczki kierunkowe z napisem „Stadion Polonii” i nikt z tego powodu nie robi problemów – podkreśla w rozmowie z nami Łukasz Rybski. Czy jego argumenty przekonają radnych – dowiemy się w drugiej połowie miesiąca.


Powiązane treści