Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne zmiany na Kujawskiej. Otwarte zostanie duże rondo [MAPKI]
09.10.2020 | 09:09

Kolejne zmiany na Kujawskiej. Otwarte zostanie duże rondo [MAPKI]

Na zdjęciu: Na ul. Kujawskiej otwarte zostanie nowe rondo.

Fot. M. Zaborowski

W przyszłym tygodniu wprowadzone zostaną duże zmiany na ul. Kujawskiej. Między innymi otwarte zostanie nowe rondo.

Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z 12 na 13 października (z poniedziałku na wtorek).

  • na rondzie Bernardyńskim dostawione zostaną znaki „uwaga tramwaj” – będzie to ważna zmiana dla kierowców, gdyż w przyszłym tygodniu planowane są już pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku ul. Kujawskiej. W czasie prób tramwaje pojawią się na obecnym rondzie Bernardyńskim i Kujawskim i będą przecinać pasy ruchu pojazdów.
  • na rondzie Kujawskim (w pobliżu Zielonych Arkad) zamiast skrzyżowania z „łamanym pierwszeństwo” wprowadzony zostanie ruch okrężnych (duże rondo).
  • Otwarta zostanie ul. Kujawska od strony ul. Tucholskiej, a zamknięta – ul. Kujawska od strony ul. Konopnickiej (jezdnia, po której obecnie poruszają się pojazdy). W związku z tym zamknięte zostaną też wjazdy w ul. Konopnickiej i ul. Lwowską. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie przez ul. Solskiego od strony ul. Konopnickiej.
  • Otwarta zostanie nowa jezdnia ul. Wojska Polskiego (od strony ul. Karpackiej) w stronę Trasy Uniwersyteckiej. Na tym odcinku zamknięta pozostanie ul. Sokola.
    Tym samym kierowcy będą poruszać się ul. Wojska Polskiego od ronda do Trasy Uniwersyteckiej tak jak docelowo po obu jezdniach.
  • Zostanie zlikwidowane tymczasowe rondo na ul. Solskiego (przy ul. Chołoniewskiego). Przejazd ul. Solskiego będzie poprowadzony już bezpośrednio do nowego ronda Zielonych Arkadach. Ulica Chołoniewskiego od strony północnej (przy garażach) zostanie otwarta dla ruchu. Od strony południowej zostanie zamknięta.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści