Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDwie firmy chętne na wykonanie przystani RTW Lotto-Bydgostii
przystań żupy bydgoszcz
23.05.2018 | 13:24

Dwie firmy chętne na wykonanie przystani RTW Lotto-Bydgostii

W poniedziałek otwarto oferty w przetargu.

Na zdjęciu: Przystań powiększy się o nowy budynek, a także pomost, awanport i niezbędną infrastrukturę pieszą i drogową.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Konsorcjum Gotowski-Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe i spółki Wiksbud oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud-Przemysłówka chcą wykonać przebudowę przystani wioślarskiej nad Brdą. W poniedziałek poznaliśmy oferty cenowe tych podmiotów.

Przetarg na wykonanie budowy nowego obiektu dla sportowców ogłoszono w kwietniu. Początkowo otwarcie ofert w postępowaniu miało nastąpić 26 kwietnia, lecz ze względu na konieczność udzielenia odpowiedzi na pytania wykonawców termin został przesunięty na maj.

21 maja wydział zamówień publicznych opublikował informację o ofertach cenowych. Do przetargu zgłosiły się dwa podmioty – Konsorcjum Gotowski-Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe ze spółką Wiksbud oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud-Przemysłówka. Pierwszy z nich zaproponował wykonanie robót za 28,5 miliona, a drugi za 24,2 miliona złotych. Miasto chciało przeznaczyć na realizację inwestycji niemal 21 milionów złotych. Oznacza to, że w ratuszu musi zapaść decyzja o dołożeniu dodatkowych pieniędzy z budżetu.

Plany przebudowy przystani RTW obejmują realizację nowego obiektu w miejscu przeznaczonych do rozbiórki budynków sekcji kajakowej i hangaru dla motorówek. Istniejący budynek zostanie zmodernizowany, a w ramach inwestycji powstanie także pomost, awanport i niezbędna infrastruktura piesza i drogowa. Budowa nowej części przystani ma zakończyć się w czerwcu 2019, a remont istniejącego budynku – w grudniu 2019 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowoczesna przystań powstanie nad Brdą. Dla bydgoskiego klubu-wizytówki [WIZUALIZACJE]


Powiązane treści