Bydgoszcz
16C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 17 • L 14
25C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
24C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDwie linie zawieszone, kilkanaście będzie kursowało rzadziej. Zmiany w komunikacji spowodowane koronawirusem
linia 90 białe błota
17.03.2020 | 15:56

Dwie linie zawieszone, kilkanaście będzie kursowało rzadziej. Zmiany w komunikacji spowodowane koronawirusem

Sytuacja ma związek z epidemią koronawirusa i mniejszą liczbą pasażerów.

Na zdjęciu: Większość linii międzygminnych, w tym nowa, uruchomiona na początku marca linia autobusowa nr 90, będą kursowały bez zmian.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od środy, 18 marca Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi kolejne zmiany w kursowaniu autobusów oraz tramwajów. Większość linii w dni powszednie będzie funkcjonowała według sobotnich rozkładów, a linie nr 9 i 62 zostaną nawet zawieszone.

Zarówno motorniczowie, jak i kierowcy autobusów o planowanych zmianach zostali poinformowani już w poniedziałek. Znakiem zapytania był jednak ostateczny kształt funkcjonowania komunikacji w ograniczonym zakresie. Faktem jest, że z powodu epidemii koronawirusa liczba pasażerów (między innymi wskutek zamknięcia szkół czy przedszkoli) w pojazdach znacząco spadła. – Zdarzają się kursy, kiedy wozimy powietrze – mówi nam anonimowo jeden z motorniczych.

We wtorkowe popołudnie ZDMiKP ustalił ostateczny kształt funkcjonowania komunikacji w mieście. Od środy, 18 marca do odwołania większość linii będzie kursowała według sobotnich rozkładów jazdy. Wyjątkiem będą linie nr 56, 59, 60 i 68 oraz prawie wszystkie linie międzygminne (z wyjątkiem linii nr 97 oraz 99). Bez zmian będą kursowały z kolei linie nocne. Zarząd dróg poinformował także, że zawieszone będzie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 9 oraz autobusowej nr 62.

Zmiany będą miały zasadnicze znaczenie między innymi dla osób jadących z i do Fordonu. Warto bowiem zaznaczyć, że w soboty linie tramwajowe nr 7 i 10 (dwie z czterech kursujących do największej bydgoskiej dzielnicy) rozpoczynają swoje kursy nie o czwartej lub piątej rano, jak w dni powszednie, ale dopiero w okolicach 9:00. Mocno okrojona będzie również chociażby linia autobusowa nr 64 łącząca pętlę przy ulicy Barwnej z ulicą Przemysłową. W sobotę rano odbywa się na niej dwa razy mniej kursów niż od poniedziałku do piątku, a pomiędzy poszczególnymi przejazdami jest 30 minut przerwy.

Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
1 rok temu

Dla przewoźników to są milionowe straty, zwolnienia dziesiątek ludzi. Prezydent w ogóle o tym nie myśli.

Leszek
Leszek
1 rok temu

Prezydent Du.a bardzo mocno myśli ….ale tylko o KORYCIE +

Maciej
Maciej
1 rok temu

Największą bydgoską dzielnicą są Wyżyny – Kapuściska – Glinki – WZW = 72 tysiące mieszkańców, zwarta struktura zabudowy, kilka km2 powierzchni.

Fordon to rozrzucone w chaotyczny sposób i niepowiązane ze sobą osiedla które zamieszkuje 65 tysięcy ludzi. Obszar liczony między wiaduktami Warszawskimi a Łosoniem czy jak to się nazywa = powierzchnia kilkudziesięciu km2 z przewagą lasów, łąk i pastwisk.

Powiązane treści