Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDwóch chętnych na wybudowanie nowej Astorii. Czy jej koszt zmieści się w stu milionach?
Astoria Bydgoszcz kompleks
14.06.2018 | 13:40

Dwóch chętnych na wybudowanie nowej Astorii. Czy jej koszt zmieści się w stu milionach?

Poznaliśmy oferty wykonawców chętnych na wybudowanie nowego basenu.

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądać nowy gmach pływalni przy ulicy Królowej Jadwigi.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Poznaliśmy oferty dwóch wykonawców chętnych do wybudowania nowego basenu Astorii. Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum na czele z grupą Alstal.

Przetarg na realizacje nowej pływalni, która powstała w miejsce zburzonego kompleksu sportowego został ogłoszony na początku lutego. W obiekcie powstanie 10-torowy basen o długości 50 metrów, z którego korzystać będą przede wszystkim sportowcy i uczniowie bydgoskich szkół. Zostanie on wyposażony w ruchomy pomost oraz mechanizm umożliwiający zmianę głębokości dna. Dzięki temu obiekt ma też służyć celom rekreacyjnym czy treningom nurków. Poza pływalnią, w budynku znajdzie się również sala rozgrzewkowa, siłownia, odnowa biologiczna czy hangary na kajaki.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa Astoria coraz bliżej. Ruszył przetarg na prace budowlane


Pierwszy termin otwarcia ofert ustalono na 16 kwietnia – został on jednak kilkukrotnie przesunięty. Ostatecznie propozycje wykonawców poznaliśmy 11 czerwca. Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Alstal i AGB Budownictwo (99,49 milionów złotych). Konsorcjum Mostostalu Warszawa i SR Real Estate zaproponowało natomiast wykonanie prac za 136 milionów złotych. Ratusz zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji 87 milionów złotych, lecz by spełnić wymagania Alstalu konieczne będzie podniesienie budżetu. Już wcześniej zapowiadano, że budowa nowego basenu olimpijskiego pochłonie 100 milionów złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 milionów złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Warto dodać, że w tym roku przygotowana zostanie też wielowariantowa koncepcja dotycząca zagospodarowania terenu wokół Nowej Astorii. W najbliższych miesiącach zostanie ona zaprezentowana mieszkańcom i poddana konsultacjom społecznym. 


Powiązane treści