Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy cenę wywoławczą działki przy Magdzińskiego. Mogą na niej powstać nowe budynki

Dodano: 08.06.2023 | 13:44

Na zdjęciu: Znamy cenę wywoławczą nieruchomości przy ulicy Magdzińskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Wiemy, za ile urząd miasta chce sprzedać atrakcyjny teren przy ulicy Magdzińskiego, obok hali targowej i biurowca Immobile K3. Przetarg najprawdopodobniej odbędzie się pod koniec lata lub jesienią.

Na początku tego roku bydgoscy radni wydali zgodę na sprzedaż dwóch działek na Starym Mieście, położonych przy ulicy Magdzińskiego. Przez wiele lat znajdowało się na nich targowisko, lecz trzy lata temu stragany zostały rozebrane, a teren wyrównany. Ratusz od dawna zapowiadał pozbycie się nieruchomości, lecz dopiero w tym roku formalności nabrały tempa.


WIĘCEJ: Atrakcyjna działka przy Hali Targowej idzie pod młotek. Ratusz niebawem ogłosi przetarg


Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na działkach przy Magdzińskiego można postawić zabudowę mieszkaniowo-usługową w formie pierzejowej o wysokości od 12 do 18 metrów, przy założeniu, że najwyższy punkt elewacji frontowej budynku w płaszczyźnie pionowej np. gzyms, nie może być położony powyżej wysokości 15 metrów. Usługi muszą być ulokowane w parterze budynku.

1 czerwca urzędnicy opublikowali informacje o zbyciu nieruchomości, w której podali jej cenę wywoławczą. Ta wynosi 3,3 miliona złotych. Ratusz liczy, że ostateczna cena będzie znacznie, gdyż grunt w takim miejscu powinien cieszyć się zainteresowaniem kilku potencjalnych kupców. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się przetarg – możliwe, że nastąpi on jeszcze latem bądź jesienią. Nie wiadomo również, czy – zgodnie z deklaracją prezydenta Rafała Bruskiego – miasto zamierza nałożyć na kupca obowiązek jego zabudowy do trzech lat od podpisania umowy. Uniemożliwiłoby to potraktowanie tego obszaru jako lokaty kapitału.

Dodajmy, że tego typu zapis wprowadzono w przypadku sprzedaży terenu po Torbydzie. Jego kupiec – spółka ARD – kończy właśnie budowę kompleksu, który składa się z dwóch budynków biurowych i trzech mieszkalnych.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
11 miesięcy temu

Tam powinien być parking dla bywalców hali inaczej Hala nie ma racji bytu.
Ja tam nie przyjadę bo SM już czyha na mój przyjazd i blokada i mandacik i punkcik a fe ,nigdy