[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Atrakcyjna działka przy Hali Targowej idzie pod młotek. Ratusz niebawem ogłosi przetarg

Dodano: 20.01.2023 | 09:55

Na zdjęciu: Na terenie przeznaczonym do sprzedaży do końca 2019 roku znajdowały się stragany.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Po trzech latach od deklaracji złożonej przez prezydenta Rafała Bruskiego, urząd miasta wystawi na sprzedaż atrakcyjną działkę przy ulicy Magdzińskiego – między halą targową a kościołem św. Andrzeja Boboli. Radni podejmą stosowną uchwałę w tej sprawie na przyszłotygodniowej sesji.

Teren nieopodal placu Kościeleckich przez lata służył jako targowisko towarzyszące hali targowej. Na przełomie 2019 i 2020 roku stragany zostały rozebrane, a teren został wyrównany. Pod koniec stycznia 2020 roku, podczas konferencji prasowej dotyczącej ogłoszenia przetargu na dzierżawę hali, prezydent Rafał Bruski zapowiedział sprzedaż atrakcyjnej nieruchomości.

– W tej chwili ta działka jest przygotowywana do sprzedaży – poinformował Rafał Bruski. I dodał, że podobnie jak w wypadku terenu po Torbydzie, zamierza nałożyć na kupca obowiązek jego zabudowy do trzech lat od podpisania umowy. Zdaniem prezydenta, uniemożliwiłoby to potraktowanie tego obszaru jako lokaty kapitału.

Minęło kilkanaście miesięcy. Ratusz znalazł najemcę hali targowej – firmę Net2B. Temat zbycia sąsiedniej działki ucichł, dlatego w październiku 2021 roku, podczas przekazywania pozwolenia na remont wnętrz hali zapytaliśmy prezydenta Rafała Bruskiego, dlaczego nie doszło jeszcze do ogłoszenia przetargu. – Musimy jednej rodzinie zapewnić inny lokal zastępczy. Procedury są takie, że zapewnienie lokalu musi się odbyć „po dobroci”. Składamy kolejne propozycje – jeśli ta rodzina przyjmie którąś z nich, to przystąpimy do ogłoszenia przetargu. Wycena jest już zlecona – przyznał prezydent. Sprzedaż obejmie bowiem nie tylko działkę, na której znajdowały się wyburzone „budki”, ale także sąsiedni budynek mieszkalny.

Po kolejnych kilkunastu miesiącach ratusz wreszcie dopiął ostatnie formalności przed ogłoszeniem przetargu na sprzedaż działki przy Magdzińskiego. Na środowej (25 stycznia) sesji radni podejmą uchwałę w tej sprawie: jest to formalność, która otworzy wydziałowi mienia i geodezji drogę do ogłoszenia postępowania.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na działce przy Magdzińskiego można postawić zabudowę mieszkaniowo-usługową w formie pierzejowej o wysokości od 12 do 18 metrów, przy założeniu, że najwyższy punkt elewacji frontowej budynku w płaszczyźnie pionowej np. gzyms, nie może być położony powyżej wysokości 15 metrów. Usługi muszą być ulokowane w parterze budynku.

Czy w dokumentach przetargowych znajdzie się obiecywany przez Bruskiego zapis odnośnie szybkiej zabudowy terenu? Zapytaliśmy o to urząd miasta, lecz jak na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

CZYTAJ TAKŻE: Bydgoscy pasjonaci Formuły 1 – Budnik i Pokrzywiński – dołączają do Viaplay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments