Bydgoszcz
5C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 5 • L 5
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoDzięki naszej interwencji na Osowej Górze nie dojdzie do wypadku. Otwarty właz został zabezpieczony
osowa góra właz
24.11.2020 | 18:45

Dzięki naszej interwencji na Osowej Górze nie dojdzie do wypadku. Otwarty właz został zabezpieczony

Na zdjęciu: Tak wyglądał niezabezpieczony właz przy chodniku niedaleko przystanku kolejowego Bydgoszcz Osowa Góra.

Fot. nadesłane

Mieszkańcy Osowej Góry od miesiąca zgłaszali służbom miejskim uchylony właz kanalizacyjny przy chodniku w rejonie przystanku kolejowego Bydgoszcz Osowa Góra. Dzięki naszej interwencji właz wreszcie został właściwie zabezpieczony.

Przy chodniku w kierunku przystanku PKP Bydgoszcz Osowa Góra od kilku tygodni znajdował się otwarty właz. Mieszkańcy osiedla zgłosili ten fakt straży miejskiej – strażnik zabezpieczył właz taśmą, ale nadal pozostał on otwarty i niezabezpieczony. Jak poinformował MetropoliaBydgoska.PL przewodniczący Rady Osiedla Osowa Góra Radosław Ginther, sprawa miała trafić do ZDMiKP. Jednak po upływie kolejnych dni sytuacja nie uległa zmianie.

To jest bardzo głęboki właz zagrażający zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Taka sprawa, która była zgłoszona przez mieszkańców miesiąc temu powinna być załatwiona natychmiast. Niestety nie jest do dzisiaj – podkreślił w rozmowie z nami Ginther.


CZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy Bydgoszczy protestują przeciwko skróceniu trasy linii 61


Przed weekend zapytaliśmy w ZDMiKP, czy chodnik przy przystanku kolejowym podlega ZDMiKP i czy jest szansa na jego szybkie zabezpieczenie w porozumieniu z gestorem sieci lub przekazania sprawy do zarządcy terenu. Otwarty właz, jak podkreślali mieszkańcy, stwarzał zagrożenie dla zdrowia i życia, stąd też prosili oni służby miejskie o jak najszybsze działania w celu zapobiegnięcia nieszczęśliwemu wypadkowi. Dziś (24 listopada) otrzymaliśmy odpowiedź.

W odpowiedzi na poniższe zapytanie pragniemy poinformować, że studnia jest własnością Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Nie przekazywaliśmy sprawy dalej, tylko sami w dniu wczorajszym (zaraz po zgłoszeniu) zabezpieczyliśmy studnię. Dziękujemy za sygnał – przekazał Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców. Jak potwierdził nam przewodniczący rady osiedla Osowa Góra, drogowcy poprawnie zabezpieczyli właz. Teraz mieszkańcom przechodzącym chodnikiem w rejonie torów kolejowych nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zofia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zofia
Gość
Zofia

A co z autobusem 61 ??? Miasto utrzyma trasę na Kapuściska czy może należy rozpocząć strajki… Na budowę mini tężni w bezpośrednimi sąsiedztwie skateparku na Osowej Górze właśnie miasto wydaje około 600 tys zł a na trasę autobusu, o której utrzymanie wnioskują mieszkańcy miastanie ma pieniędzy???

Powiązane treści