[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Dzięki wysokiej frekwencji w wyborach, strażacy z Osielska mają nowy wóz [WIDEO]

Dodano: 31.12.2020 | 12:01

Na zdjęciu: Przywitanie nowego wozu odbyło się w środę, 30 grudnia.

Fot. Piotr Stelmach

Strażacy z OSP Bydgoszcz, stacjonującej w Osielsku otrzymali nowy wóz strażacki. Jego pozyskanie było możliwe dzięki tłumnemu udziałowi mieszkańców gminy w wyborach prezydenckich – pojazd jest nagrodą za frekwencję w ramach akcji „Bitwa o wozy”.

Pozyskanie przez stacjonującą na terenie gminy Osielsko OSP Bydgoszcz wozu strażackiego to efekt wysokiej frekwencji w I turze wyborów prezydenckich. Do urn poszło aż 78% mieszkańców Osielska i okolicznych miejscowości – był to najlepszy wynik w całym województwie. Dzięki niemu gmina otrzymała wóz strażacki w ramach organizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji „Bitwa o Wozy”. Latem wójt gminy Osielsko otrzymał symboliczną promesę na zakup pojazdu, a OSP Bydgoszcz przygotowywała się do jego pozyskania.

– Przeglądamy otrzymane oferty, konsultujemy się ze strażakami z zaprzyjaźnionych jednostek. Podpatrujemy ich wozy, sprawdzając rozwiązania różnych producentów, szukając tego najlepszego. Będziemy Was informować na bieżąco o postępach naszych poczynań – przekazała OSP Bydgoszcz. Zakup wozu udało się sfinalizować jeszcze przed zakończeniem 2020 roku – w środę, 30 grudnia nowy pojazd dotarł na teren gminy Osielsko.

Tradycyjne przywitanie nowego wozu odbyło się o godzinie 21:00, na terenie Gminnego Zakładu Komunalnego w Żołędowie. Uczestniczył w nim wójt Wojciech Sypniewski wraz z grupą strażaków z Osielska, na czele z Piotrem Sobalkowskim, a także w asyście zaprzyjaźnionych druhów z OSP Dobrcz. Na uroczyste powitanie pojazdu przybył także wójt Dobrcza Andrzej Berdych. – Życzymy aby wóz bojowy, którego rejestracja niechybnie zawiera nr tel. alarmowego straży pożarnej, sprawuje się bez zarzutów, ale niech jednocześnie nie będzie musiał wyjeżdżać często do akcji – podkreśla zastępca wójta gminy Krzysztof Lewandowski.

W związku z zakupem pojazdu, konieczne będzie też znalezienie – bądź budowa – budynku, w którym mieścić się będzie remiza ochotników. Gmina podkreśla, że przygotowuje lokalizację, w której będą stacjonować strażacy z Osielska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Taki jeden
Taki jeden
1 rok temu

Czekamy na artykuł na pierwszej stronie GŁÓWNY ARTYKUŁ o tym że została dziś otwarta obwodnica Bydgoszczy 🙂 i czy na otwarciu był prezydent miasta BRUSKI XDDD to jest ważny dzień dla miasta 🙂 pozdrawiam śmiać mi się strasznie chce hahahah z tej wojenki politycznej xD