Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 3 • L 2
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzień Kobiet. W muzeum i…na badaniach
08.03.2017 | 08:00

Dzień Kobiet. W muzeum i…na badaniach

Oprócz kwiatka i życzeń...

Na zdjęciu: Poczuć się jak dama będzie można w MOB.

Fot. materiały prasowe

Z okazji Dnia Kobiet Muzeum Okręgowe zaprasza wszystkie panie do wspólnego świętowania, a bydgoski ratusz – na bezpłatne badania medyczne i konsultacje.

Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11, wstęp ze zniżką (bilet ulgowy). Tam panie będą uczestniczkami spotkania z historią, oglądając ekspozycję „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”. Dla pań dostępna będzie także bezpłatna broszura z przedrukami artykułów z tygodnika kobiecego „Bluszcz” wydawanego m.in. w okresie dwudziestolecia międzywojennego, którą będzie można pobrać na wystawie. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z archiwalnymi fotografiami ukazującymi bydgoskie damy i Bydgoszcz w okresie międzywojnia, zebranymi w albumie dostępnym na ekspozycji oraz będzie okazja zrobienia pamiątkowego zdjęcia w przebieralni ze stylizacjami z tego okresu. Na FB Muzeum pojawi się konkurs związany ze specjalnym wydaniem „Bluszczu”.

W godz. 9.00-14.00 w sali nr 5 na parterze ratusza (ul. Jezuicka 1) udostępnione zostaną stoiska, na których będzie można dowiedzieć się więcej na temat: profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy, kontroli ciśnienia krwi, kontroli poziomu glukozy we krwi, kontroli poziomu tkanki tłuszczowej, dietetyki,  porad społecznych w zakresie skutecznego reagowania na przemoc wobec kobiet, trychologii (badanie skóry głowy) i kosmetologii.


Powiązane treści