Bydgoszcz
18C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDwunastu chętnych na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego
29.07.2020 | 13:40

Dwunastu chętnych na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego

Na zdjęciu: Teatr Polski w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do wtorku, do bydgoskiego ratusza trafiło dziewięć ofert kandydatów na stanowiska dyrektora Teatru Polskiego. Kolejne trzy wpłynęły pocztą w kolejnych dniach. Pierwsze posiedzenie komisji, która wyłoni nowego szefa bydgoskiej sceny, odbędzie się w połowie sierpnia.

Ogłoszenie konkursu na nowego szefa bydgoskiego teatru wiąże się z decyzją obecnego dyrektora – Łukasza Gajdzisa – który w maju ogłosił, że będzie pełnił swoją funkcję jedynie do końca kadencji, która upływa pod koniec sierpnia. – Teatr w Bydgoszczy na zawsze pozostanie istotnym punktem w mej artystycznej karierze – napisał w specjalnym oświadczeniu ustępujący dyrektor. Podziękował także wszystkim partnerom i sponsorom, widzom oraz zespołowi teatru.


CZYTAJ WIĘCEJ: Łukasz Gajdzis nie będzie już dyrektorem Teatru Polskiego


Zarządzeniem prezydenta Rafała Bruskiego, konkurs na nowego dyrektora został ogłoszony w czerwcu. Kandydaci mieli czas na nadsyłanie ofert do poniedziałku, 27 lipca. Jak się dowiedzieliśmy, do wczoraj złożyło je dziewięciu chętnych. – Czekamy jeszcze na oferty, które mogą nadejść pocztą, gdyż decyduje data nadania przesyłki – podkreśla rzecznik prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak. I dodaje, że na tym etapie urząd nie podaje jeszcze nazwisk kandydatów. – Zrobimy to, jak zwykle, po pierwszym posiedzeniu komisji – mówi nam Stachowiak.

AKTUALIZACJA: Jak poinformowała nas w poniedziałek, 3 sierpnia rzecznik Stachowiak, oferty pocztą złożyło jeszcze trzech chętnych na objęcie stanowiska dyrektora Teatru Polskiego – tym samym komisja konkursowa rozpatrzy 12 ofert.

Wyboru nowego dyrektora bydgoskiego teatru dokona wspomniana komisja konkursowa, która będzie składała się z trzech przedstawicieli ratusza, dwóch osób oddelegowanych z ministerstwa kultury, a skład komisji uzupełnią przedstawiciele organizacji związkowych teatru oraz stowarzyszeń „tematycznie związanych z jego działalnością”.

Pierwsze posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 12 sierpnia. Podczas niego oceni ona zgłoszenia pod kątem formalnym i wyznaczy kolejne posiedzenie, na którym będzie rozmawiała z kandydatami, którzy spełnili wymogi. Zgodnie z zarządzeniem, konkurs powinien zakończyć się do 1 października.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści