Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 13 • L 13
14C
Sob
14C
Nd
13C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDziś ćwiczenia w dwóch bydgoskich szpitalach. Z udziałem strażaków
koronawrius bydgoszcz
04.03.2020 | 09:10

Dziś ćwiczenia w dwóch bydgoskich szpitalach. Z udziałem strażaków

Na zdjęciu: Ćwiczenia odbędą się w środę, od godziny 10:00 m.in. w bydgoskim szpitalu zakaźnym.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Dziś (4 marca) w dwóch bydgoskich szpitalach zostaną przeprowadzone ćwiczenia z udziałem straży pożarnej. Jak informuje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, w ich ramach rozstawione zostaną mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Jak przekazuje rzecznik wojewody Adrian Mól, ćwiczenia dotyczą wsparcia służby zdrowia przez Straż Pożarną. Rozpoczną się one o godzinie 10:00 na terenie dwóch bydgoskich placówek – Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego przy ul. Św. Floriana 12 oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii przy Seminaryjnej 1.


CZYTAJ TAKŻE: Szpital zakaźny w stanie najwyższej gotowości


Ćwiczenia są organizowane na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem – wskazuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Urząd wojewódzki precyzuje, że wykorzystany sprzęt, w tym namioty PSP po zakończeniu ćwiczeń powróci do jednostek.

Dziś rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce wykryto pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. – Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo. Pacjent przebywa w Zielonej Górze. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym pacjentem zostały objęte kwarantanną – powiedział minister podczas konferencji prasowej.

Wojewoda kujawsko-pomorski dodaje, że na dzień 3 marca, na terenie województwa nie odnotowano nowych przypadków podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. – Czynnym nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 39 osób – informują służby prasowe UW.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści