Dziś startuje „Chłopskie Jadło”!
Dodano: 09.09.2016 | 08:00To będzie pierwsza taka restauracja w regionie.
Na zdjęciu: Wkrótce otwarcie...Dziś otwarcie!
Fot. Stanisław Gazda
Na dziś przewidziano otwarcie pierwszej w Bydgoszczy restauracji sieci Chłopskie Jadło.
Na gastronomicznej mapie Bydgoszczy pojawi się nowa restauracja sieci Chłopskie Jadło. To dwunasty w Polsce i jak na razie pierwszy lokal działający pod tym szyldem w stolicy Pomorza i Kujaw oraz w całym regionie. Restauracja mieści się w samym sercu Bydgoszczy, przy ul. Mostowej, tam gdzie niegdyś była restauracja „Za piecem”…
„Chłopskie Jadło”, to jedna z najbardziej popularnych i najdłużej działających w Polsce sieci restauracji, serwujących dania kuchni polskiej. Pierwsze Chłopskie Jadło powstało w 1995 r. w podkrakowskim Głogoczowie. Jego sukces i rozpoznawalność, błyskawicznie przekroczyły granice Małopolski i dały początek całej sieci.
Kolejne restauracje pod szyldem Chłopskie Jadło powstały w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Bielsku-Białej. W 2006 r. sieć została kupiona przez spółkę giełdową Sfinks Polska S.A, która jest także właścicielem sieci restauracji Sphinx oraz Wook.
Restauracja wchodzi na bydgoski rynek kulinarny z typowym polskim jedzeniem, znanym każdemu: schabowy, pierogi, wątróbka, gołąbki – to tylko skromniutki przykład proponowanych dań. Duży nacisk kładziony będzie na sezonowość wykorzystywanych w nich produktów oraz na powiązanie kulinarne z naszym regionem.
Dzisiaj restauracja ruszy na zasadzie przetarcia szlaków, dopracowania wszystkich szczegółów do perfekcji. Oficjalne otwarcie nastąpi pod koniec września.
- Pałace Krajny [WIDEO] - 19 maja 2020
- Marny los ruin zamku w Nowym Jasińcu [WIDEO] - 17 maja 2020
- Pośpimy krócej! Tej nocy zmiana czasu na letni! - 28 marca 2020
















