Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ekokostka pojawi się na kolejnych ulicach. Które zostaną utwardzone?

Dodano: 10.04.2024 | 12:05

Na zdjęciu: Prace przewidziano na ośmiu ulicach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ulice na Miedzyniu i Osowej Górze niebawem zostaną utwardzone ekokostką. ZDMiKP ogłosił przetarg na wykonanie prac – sprawdź, jakie ulice przestaną być gruntówkami.

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, drogowcy ogłosili przetarg na utwardzanie gruntówek tzw. ekokostką. To tańsze rozwiązanie likwidacji wieloletnich zaniedbań, które zapewnia przepuszczalność wody. W przeciwieństwie do tradycyjnych płyt ażurowych ekokostka wygląda ładniej, ale to ażury zatrzymują więcej „deszczówki”.

W najbliższych miesiącach ekokostka pojawi się na kolejnych bydgoskich ulicach. Drogowcy ogłosili przetarg na utwardzenie kilku gruntówek. Pierwsza część zamówienia obejmuje prace na Miedzyniu, a konkretnie na Młynarskiej, Iglastej, Czorsztyńskiej i Orzechowej (od Nakielskiej do Mahoniowej). Poza ekokostką, na ulicach zostanie wyznaczona część dla pieszych wyłożona tradycyjną szarą kostką „cegiełką”, a na skrzyżowaniach pojawi się kostka „dwuteowa”.

Druga część przetargu obejmuje ulice: Wieśniaczą (Miedzyń) oraz Kilową, Krańcową i Kolibrową (od Dzięciołowej do Gawroniej) na Osowej Górze. ZDMiKP w obu przypadkach daje wykonawcy sześć miesięcy na wykonanie robót; zamówienia zawierają prawo opcji, czyli np. realizacji kolejnych utwardzeń bez konieczności przeprowadzenia dodatkowych postępowań. Przy ocenie ofert jak zawsze pod uwagę będzie brana cena i długość gwarancji. Firmy budowlane mają czas na złożenie ofert do 24 kwietnia (termin może ulec zmianie).

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments