Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ekopatrol nałożył kolejne mandaty za palenie odpadami – w Starym Fordonie. „Nie spodziewał się ponownej kontroli w krótkim czasie”

Dodano: 21.02.2021 | 14:35

Na zdjęciu: Ukarany za spalanie odpadów został mieszkaniec Starego Fordonu.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Kolejna w ostatnim czasie interwencja ekopatrolu bydgoskiej Straży Miejskiej. Tym razem ukarali mandatami mieszkańca Starego Fordonu.

Do interwencji doszło 11 lutego na terenie jednej z nieruchomości w Starym Fordonie. – W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że w palenisku doszło do spalania odpadów w postaci pociętych fragmentów mebli, za co sprawca został ukarany mandatem – relacjonują strażnicy miejscy. Jak się okazało, że właściciel używał do spalania drewno o wilgotności znacznie przekraczającej 20%, za co po raz drugi otrzymał mandat.

Funkcjonariusze ekopatrolu raptem kilka dni później przeprowadzili w tej samej nieruchomości kolejną kontrolę. – Wykazała ona, że w palenisku po raz kolejny spalane były kawałki starych mebli – informują strażnicy, którzy na sprawcę nałożyli kolejny mandat w wysokości 500 złotych. – Podczas interwencji ukarany stwierdził, że nie spodziewał się ponownej kontroli w tak krótkim czasie – podsumowują municypalni.

W ostatnich dniach, podobnymi mandatami został ukarany przez ekopatrol jeden z mieszkańców Górzyskowa, a o konieczności poprawy stanu jakości powietrza mówili członkowie Bydgoskiego Alarmu Smogowego.

0 0 votes
Article Rating
Ekopatrol nałożył kolejne mandaty za palenie odpadami - w Starym Fordonie. "Nie spodziewał się ponownej kontroli w krótkim czasie"
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
2 lat temu

Ekoterrorysci w natarciu . A moze ludzie poprostu nie maja pieniedzy ?

Jacek
Jacek
2 lat temu

Nie chodzi o brak pieniędzy, tylko o świadomość, że ktoś zatruwa powietrze i wszyscy w Starym Fordonie to wdychają. Przecież tak dalej być nie może.
Na działce ROD nie można spalać liści, a w piecu można stare meble?

Marrk
Marrk
2 lat temu

Co kogo interesuje że on nie ma pieniędzy ty o niech nie pali wogole a nie truje innych bo nie ma pieniędzy. Go gazu z nim