Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje„Elektronik” się rozbudowuje. Czołowe technikum w Polsce zyska halę sportową
Zespół Szkół Elektronicznych Bydgoszcz
03.02.2018 | 23:01

„Elektronik” się rozbudowuje. Czołowe technikum w Polsce zyska halę sportową

Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Wizualizacja wnętrza hali sportowej, która powstanie przy budynkach ZSE.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej z łącznikiem przy Zespole Szkół Elektronicznych.

Jedna z najlepszych placówek oświatowych w Polsce (w tegorocznym rankingu „Perspektyw” Technikum Elektroniczne zajęło drugie miejsce w klasyfikacji techników) od lat zabiegała o powstanie obiektu, w którym mogłyby odbywać się szkolne imprezy i zajęcia wychowania fizycznego. W 2017 roku prezydent Rafał Bruski obiecał, że miasto przyspieszy decyzję o początku budowy. Po roku przygotowywania dokumentacji i dopełnienia niezbędnych formalności, 1 lutego ruszyły poszukiwania wykonawcy inwestycji. Powstanie ona na terenie między internatem ZSE, a ulicą Wyczółkowskiego.


CZYTAJ WIĘCEJ: Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy drugim technikum w Polsce


Prace w ramach zadania obejmą realizację hali, niezbędnej infrastruktury technicznej, dróg wewnętrznych, parkingu na 20 miejsc i chodników, instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, oświetlenia terenu oraz drogi dojazdowej w formie ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Wyczółkowskiego.

W budynku powstanie sala sportowa z boiskiem przystosowanym do uprawiania siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz futsalu, a także siłownia (przeznaczona również do uprawiania sportów walki) oraz sala fitness. Na antresoli znajdzie się widownia z 250 miejscami siedzącymi. Nowy budynek będzie skomunikowany z internatem dzięki łącznikowi.

Termin zakończenia budowy hali określono na 30 czerwca 2019 roku. Chętnych na jej wykonanie mamy poznać 16 lutego. Kryteria, jakie urzędnicy będą brali pod uwagę przy ocenie ofert to cena (60 %) oraz odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady (40 %).


Powiązane treści