Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Elf2 nie trafi do Warszawy. Pesa: Bez problemu znajdziemy chętnych do wynajmu

Dodano: 19.10.2019 | 13:19

Na zdjęciu: Pociągi typu Elf2 nie trafią do Warszawy, ale zdaniem przedstawicieli Pesy, znajdą się chętni na zakup tego pociągu.

Fot. PESA Bydgoszcz

Po decyzji przewoźnika SKM Warszawa o anulowaniu dostaw pociągów typu Elf2 od bydgoskiej Pesy, przedstawiciele firmy zapewniają, że uda im się znaleźć chętnych na wynajem i – przyszłościowo – również zakupu tego taboru.

O decyzji SKM Warszawa informowaliśmy już na naszych łamach, podobnie jak przytaczaliśmy komentarze przedstawicieli Pesy, którzy byli zaskoczeni decyzją przewoźnika. W piątek, portal rynek-kolejowy.pl poinformował, że producent Elf2 dokończy dopuszczenie do ruchu pierwszego pojazdu, co oznacza, że będzie się starał o jego homologację.

Szef działu marketingu Pesy Maciej Grześkowiak mówi portalowi, że pierwszy pojazd dla SKM Warszawa rozpoczął już testy i pomyślnie odbył jazdy z prędkością 160 km/h, a niebawem wyjedzie na badania, które odbędą się na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.

Mimo to, przedstawiciel bydgoskiej firmy nie traci nadziei, że Elf2 trafi niebawem na tory.

Jesteśmy przekonani, że bez problemu znajdziemy chętnych do wynajmu, a nawet kupna zarówno tego pojazdu, jak i pozostałych kilku egzemplarzy, które znajdują się na różnych etapach produkcji

– mówi Grześkowiak, cytowany przez rynek-kolejowy.pl. Niewykluczone, że SKM Warszawa nałoży na Pesę kary umowne. Na razie nie wiadomo, jaka będzie ich wysokość.

0 0 votes
Article Rating
Elf2 nie trafi do Warszawy. Pesa: Bez problemu znajdziemy chętnych do wynajmu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 lat temu

Jak to władze z Warszawy zawsze robią wszystko przeciw Polsce myślą że są osobnym Państwem i nie cierpią naszych firm wolą zagranicę.