[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Enea Astoria zaczyna budowę składu na nowy sezon. Jest pierwszy transfer

Dodano: 27.05.2022 | 13:48

Na zdjęciu: Aleksander Lewandowski został nowym zawodnikiem Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Poprzednio występował w HydroTrucku Radom.

Fot. Ryszard Wszołek / art360.sport / Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz / materiały prasowe

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz ogłosiła w piątek (27 maja) pozyskanie pierwszego nowego zawodnika. 

Dziewiąty zespół sezonu 2021/2022 Energa Basket Ligi przekazał, że umowę z klubem podpisał Aleksander Lewandowski. Dla 21-letniego zawodnika, występującego na pozycji skrzydłowego będzie to czwarty sezon w elicie. Przez trzy ostatnie lata Lewandowski reprezentował barwy HydroTrucku Radom.

W sezonie 2021/2022, w barwach klubu z Mazowsza średnio zdobywał 6,6 pkt. na mecz, dokładał 2,7 zbiórki i blisko asystę, a na parkiecie spędzał średnio ok. 19 minut. Wcześniej jeszcze przez dwa sezony grał w pierwszoligowym Biofarm Baskecie Poznań. Jak nowego zawodnika „Asty” charakteryzuje trener Marek Popiołek? – Jest jednym z bardziej perspektywicznych graczy młodego pokolenia. Pomimo młodego wieku, ma on sporo doświadczenia, bo teraz zakończył właśnie trzeci sezon gry w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi szkoleniowiec i dodaje, że zawodnik robił z roku na rok postępy, a dodatkowo Popiołek przez krótki czas był szkoleniowcem HydroTrucku, w którym występował koszykarz.

– Alek ma również bardzo dobre parametry na pozycji numer 3. Jestem przekonany, że zawodnik o takim talencie i inteligencji boiskowej pomoże nam w zrealizowaniu naszych celów – podkreśla Popiołek w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubowej. Jak informuje „Asta”, umowa z 21-letnim zawodnikiem została podpisana do końca sezonu 2022/2023.

To pierwszy transfer Enea Abramczyk Astorii przed nowym sezonem. Wcześniej klub poinformował o odejściu dwóch graczy: Michała Aleksandrowicza i Andrzeja Pluty. Ten ostatni – o czym już informowaliśmy na naszych łamach – związał się rocznym kontraktem z Treflem Sopot. Wszystko wskazuje na to, że w Bydgoszczy nie zagrają także Amerykanie Alan Herndon, Rod Camphor i Wes Washpun oraz Łotysz Klavs Cavars.

Enea Astoria zaczyna budowę składu na nowy sezon. Jest pierwszy transfer
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments