Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria zamknęła skład na nowy sezon. Kogo ujrzymy w czarno-czerwonych barwach?
2-02-2020, koszykówka, Energa Basket Liga_ Anwil Włocławek - Enea Astoria Bydgoszcz - Łukasz Frąckiewicz, Mateusz Zębski, Marcin Nowakowski, Michał Nowakowski -SF
17.06.2020 | 06:14

Enea Astoria zamknęła skład na nowy sezon. Kogo ujrzymy w czarno-czerwonych barwach?

Na zdjęciu: Łukasz Frąckiewicz i Marcin Nowakowski (z przodu) będą grać w Enea Astorii. Mateusza Zębskiego i Michała Nowakowskiego już w czarno-czerwonych strojach nie zobaczymy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Enea Astoria skompletowała skład na najbliższy sezon. Bydgoszczanie uczynili to jako pierwsi w Energa Basket Lidze.

Do Enea Astorii dołączyło pięciu nowych zawodników. Łatwo można wskazać, kto ma kogo zastąpić. Corey Sanders przyszedł w miejsce AJ Waltona. W tym przypadku porównanie jest nawet wskazane, bo eksperci oceniają, że nowy rozgrywający Asty podobnie jak jego poprzednik opiera swoją grę o dynamikę i często wchodzi pod kosz zamiast rzucać z daleka. Na pozycji numer 2 pozostanie Michał Chyliński, ale może być to jedyny zawodnik znany bydgoskim kibicom w wyjściowej piątce. Jako „trójka” ma bowiem występować Jakub Nizioł, który zastąpi Mateusza Zębskiego, zaś na czwórce następcą Michała Nowakowskiego został Chorwat Tomislav Gabrić. W roli centra nie zobaczymy już Adama Kempa, którego efektowne bloki na pewno zapadły w pamięć bydgoskim kibicom. Zamiast niego grać będzie Markus Loncar. W rotacji pozostają Marcin Nowakowski, Wiktor Rajewicz, Michał Aleksandrowicz, Adrian Sobkowiak, Michał Krasuski, Dorian Szyttenholm, Paweł Kopycki i Łukasz Frąckiewicz.

Wierze, że ta drużyna będzie funkcjonowała tak jak Enea Astoria Bydgoszcz z sezonu 2019/2020. Są to zawodnicy, których chcieliśmy i z którymi rozmawialiśmy. Cieszymy się, że ta pierwsza koncepcja składu, którą wspólnie stworzyliśmy z trenerem Arturem Gronkiem została zrealizowana. Nie mogę doczekać się pierwszych treningów w pełnym składzie i pierwszych spotkań pod koniec sierpnia – mówi prezes klubu Bartłomiej Dzedzej.

Na razie w Bydgoszczy są już i trenują indywidualnie: Michał Krasuski, Michał Aleksandrowicz, Michał Chyliński, Wiktor Rajewicz, Jakub Nizioł, Dorian Szyttenholm, Paweł Kopycki oraz Łukasz Frąckiewicz. Wkrótce dołączą do nich Marcin Nowakowski, Adrian Sobkowiak i jeden z zawodników z drużyny juniorów młodszych.

Na pewno mieliśmy sporo czasu żeby wszystko sobie poukładać. Cieszę się, że zawodnicy których wybraliśmy zdecydowali się na współpracę z naszym klubem. Tak naprawdę wszystko ułożyło się po naszej myśli – mówi trener Artur Gronek. Enea Astoria na razie nie mówi, jakie będą cele drużyny w nadchodzących rozgrywkach. – Żaden sezon nie jest taki sam, natomiast myślę, że tak zbudowaliśmy drużynę, aby styl był podobny do tego, który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie. Oczywiście muszą być małe zmiany ze względu na to, że część zespołu została zmieniona, ale nadal będziemy ciężko pracować i każdy będzie musiał się z nami liczyć – zapewnia szkoleniowiec.

Rozpoczęcie przygotowań zespołowych przewidziane jest na 6 lipca, a pierwsze drużynowe spotkanie poprzedzą badania medyczne. Rozgrywki Energa Basket Ligi mają rozpocząć się 27 sierpnia.

Skład Enea Astorii Bydgoszcz na sezon 2019/2020
PG: Corey Sanders / Marcin Nowakowski / Wiktor Rajewicz
SG: Michał Chyliński / Michał Aleksandrowicz / Adrian Sobkowiak
SF: Jakub Nizioł / Michał Krasuski
PF: Tomislav Gabrić / Dorian Szyttenholm / Paweł Kopycki
C: Markus Loncar / Łukasz Frąckiewicz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści