Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Enea Bydgoszcz Triathlon 2023. W weekend spore zmiany w ruchu i komunikacji

Dodano: 05.07.2023 | 12:22

Na zdjęciu: W ten weekend z powodu Enea Bydgoszcz Triathlon 2023 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Fot. archiwum

W dniach 8-9 lipca w Bydgoszczy odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon 2023: największa impreza triatlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie. W ten weekend kierowcy muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami w ruchu: zmiany nie ominą też komunikacji miejskiej.

Podczas Enea Bydgoszcz Triathlon 2023 zmiany w ruchu obejmą ulicę Toruńską od ronda Toruńskiego do hali Immobile Łuczniczka oraz aleję Jana Pawła II do węzła S5 Bydgoszcz Południe (Stryszek). Zawodnicy pojawią się także na bulwarach nad Brdą.

Enea Bydgoszcz Triathlon 2023 – zmiany dla kierowców

Na czas trwania kolarskiej części imprezy, z ruchu zostanie wyłączona zachodnia nitka al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Toruńskiego do węzła Stryszek; na odcinku od węzła Stryszek do przeplotki zlokalizowanej na wysokości kładki w ciągu Alei Jana Pawła II nastąpi wyłączenie skrajnego lewego pasa ruchu. Zamknięta zostanie też ulica Toruńska od ronda Toruńskiego do hali Immobile Łuczniczka.

W najbliższy weekend nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywać w sobotę, 8 lipca od 5:00 do 16:00, a w niedzielę, 9 lipca od 5:00 do 17:00.

Triathlon w Bydgoszczy. Linie autobusowe pojadą inaczej

W związku z powyższymi zmianami na Jana Pawła II, podane niżej linie autobusowe będą kierowane na trasy czasowo zmienione.

Linia nr 68 – w kierunku pętli Glinki/Park Przemysłowy Exploseum skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od ronda Toruńskiego ulicami: Bełzy i Wojska Polskiego, od przystanku Magnuszewska/Modrakowa powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: rondo Toruńskie, Wojska Polskiego/Ujejskiego, Wojska Polskiego/Kładka. Na trasie zmienionej 68 zatrzyma się na przystankach: rondo Toruńskie (Bełzy), Szarych Szeregów (po prawoskręcie na ulicy Wojska Polskiego), Wyżyny. W kierunku pętli Dworzec Leśne autobusy będą kursować bez zmian.

Linie nr 69 i 89 – w kierunku pętli Błonie skierowane zostaną na trasę czasowo zmienioną od ronda Fordońskiego ulicami: Jagiellońską, Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego; od przystanku Wzgórze Wolności powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: rondo Toruńskie, Wojska Polskiego/Ujejskiego. Na trasie zmienionej linie 69 i 89 zatrzymają się na przystankach rondo Fordońskie (obok „PASAMONU”) i Jagiellońska/Łużycka (dla linii nocnych). W kierunku pętli Tatrzańskie bez zmian.

Linia nr 80 – w kierunku pętli Dworzec Główny skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II/Ziemska ulicami: Jana Pawła II, Trasą Uniwersytecką (nad Alejami Jana Pawła II), Wojska Polskiego, Kujawską; od przystanku rondo Kujawskie powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: rondo Inowrocławskie i rondo Kujawskie (przystanek przed rondem). Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej: Trasa Uniwersytecka/Ujejskiego, Wzgórze Wolności. W kierunku pętli Port Lotniczy bez zmian.

Linia nr 99 – w kierunku pętli Plac Kościeleckich skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II/Ziemska ulicami: Jana Pawła II, Trasą Uniwersytecką (nad Alejami Jana Pawła II), Wojska Polskiego, Kujawską od przystanku rondo Kujawskie powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: rondo Inowrocławskie, rondo Kujawskie (przystanek przed rondem). Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej: Trasa Uniwersytecka/Ujejskiego, Wzgórze Wolności. W kierunku pętli Nowa Wieś Wielka bez zmian.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ EDYCJI ENEA BYDGOSZCZ TRIATHLON

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
normalny
normalny
11 miesięcy temu

Tyle terenów zielonych za miastem, to muszą tę pedaliadę ładować do centrum i blokować cały ruch. Brawo.

Adriana
Adriana
11 miesięcy temu

do normalny: spróbuj jechać po terenach „zielonych” kolarzówką. Jeden weekend w roku można wytrzymać. Wielu przyjezdnych zawodników przynajmniej zobaczy kawałek Bydgoszczy. Poza tym cała logistyka w Łuczniczce bardzo ułatwia zawodnikom bezpieczne zostawienie sprzętu. Trzeba być trochę wyrozumiałym. To wspaniała inicjatywa bydgoska!!!

Radler
Radler
11 miesięcy temu

Informacja na zdjęciu ma roczne przeterminowanie 🙂

stary dziad
stary dziad
11 miesięcy temu

Czy przyszłoroczne igrzyska olimpijskie zostaną przeniesione z Paryża do Kijowa ? Ze względów bezpieczeństwa oczywiście.