Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ENERIS Proeco i BORPA podpisały umowę o współpracy. Będą razem sprzątać Bydgoszcz

Dodano: 01.02.2024 | 10:33

Na zdjęciu:

Fot. mat. prasowe

ENERIS Proeco i Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” poinformowały o współpracy. W najbliższych tygodniach wspólnie przeprowadzą akcje sprzątania świata.

Dzięki współpracy ma wzrosnąć świadomość społeczeństwa na temat ochrony śrowiska. Eneris i BORPA będą razem realizować projekt „Aktywni razem – wolni od uzależnień” i w ramach akcji sprzątania świata zatroszczą się różne miejsca na terenie Bydgoszczy.

–   Jesteśmy przekonani, że podpisana umowa będzie skutecznym narzędziem propagowania wartości ekologicznych wśród mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego, a wspólna aktywność w plenerze pozwoli w ciekawy sposób spędzić wolny czas – powiedział Przemysław Wojciechowski, członek zarządu ENERIS Proeco.

W marcu na terenie Bydgoszczy odbędą się cztery akcje sprzątania świata – w Fordonie, Myślęcinku, na Osowej Górze i w rejonie lotniska.

Marcowa akcja „Sprzątanie Świata”

2 marca 2024 – Fordon (Nadleśnictwo Żołędowo)
plac pod liniami energetycznymi przy skrzyżowaniu ul. M. Teresy z Kalkuty i Ciszewskiego

9 marca 2024 – Myślęcinek (Nadleśnictwo Żołędowo)
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologii i Sportu – ul. Hipiczna 7 (dojście od ul. Jeździeckiej, Hipicznej)

16 marca 2024 – Osowa Góra (Nadleśnictwo Żołędowo)
teren leśny ul. Osowa Góra 4-5-6 (za Netto)

23 marca 2024 – Bielice (Nadleśnictwo Bydgoszcz)
zakończenie akcji -leśnictwo Bielice, ul. Chopina 2

Kolejna współpraca

To kolejna umowa związana z edukacją podpisana w ostatnim czasie przez ENERIS Proeco. Na początku września rozpoczęła się współpraca z Zespołem Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy, na mocy które uczniowie realizują praktyki zawodowe na terenie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych. Od kilku tygodni realizowany jest zaś projekt z Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku, dzięki któremu zrealizowane były ekolekcje dla 1000 uczniów z bydgoskich szkół podstawowych. W przyszłym roku w zajęciach będzie uczestniczyć kolejnych tysiąc uczniów.

ENERIS Proeco współpracuje również z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, z którą realizuje wspólne działania w zakresie edukacji ekologicznej oraz edukacji związanej z gospodarką odpadami niebezpiecznymi i medycznymi.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments