Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeEnklawa Apartamenty – nowy projekt mieszkaniowy w Bydgoszczy
03.06.2020 | 11:05

Enklawa Apartamenty – nowy projekt mieszkaniowy w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Koncepcja osiedla Enklawa zakłada budowę 5 budynków o łącznej liczbie prawie 400 mieszkań.

Fot. mat. Budlex

W północnej części Bydgoszczy, na skraju największego obszarowo parku miejskiego powstaje osiedle Enklawa – kompleks pięciu budynków mieszkalnych, których wyróżnikiem mają być nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie. I etap prac, startujący w połowie roku, zakłada powstanie 2 budynków i 145 mieszkań o metrażach od 26 do 120 m2.

Projekt odnosi się do 4 ważnych dla każdego człowieka obszarów: bezpieczeństwa, komfortu mieszkania, nowoczesności oraz aktywności na świeżym powietrzu – mówi Małgorzata Mellem, Wiceprezes Spółki Budlex – Te elementy były pewnego rodzaju osią wokół, której poruszali się architekci. Wierzymy, że nasz nowy koncept cieszyć się będzie zainteresowaniem osób szukających własnej enklawy – wyjątkowego miejsca, pełnego pozytywnych emocji.

Co w Enklawie oznacza nowoczesność? To m.in. nowatorskie rozwiązanie, jakiego nie ma żadne bydgoskie osiedle – system inteligentnych skrzynek na paczki, ustawiony w wyznaczonym punkcie. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli czekać na kuriera, czy też odbierać przesyłek na poczcie. Po wprowadzeniu unikalnych, elektronicznych systemów kodowania skrzynek paczki będą mogły być dostarczone do mieszkańców o dowolnej porze i czekać na odbiór w dogodnym terminie.

Kolejną nowością będą pojemniki do segregacji odpadów schowane pod powierzchnią ziemi, dzięki czemu łatwiej będzie o utrzymanie porządku oraz eliminację niechcianych zapachów. To estetyczne, praktyczne, przyjazne dla środowiska rozwiązanie, pozwalające na zoptymalizowaną gospodarkę odpadami oraz zmniejszenie zajmowanej przestrzeni.

Na terenie osiedla znajdą się również ekologiczne ławki z panelem solarnym, czerpiącym energię ze słońca pozwalające na doładowanie telefonu, posłuchanie muzyki, stworzenie strefy WiFi z szybkim internetem. Ławki będące częścią małej architektury osiedla mają łączyć klasyczny wygląd z koncepcją smart jaka ma być wyróżnikiem Enklawy.

W koncepcję smart wpisywać się będzie też dedykowana aplikacja na telefony, która po zakupie mieszkania i zalogowaniu do sieci pozwoli na ciągły monitoring zużycia wody oraz ciepła. Narzędzie umożliwi szybki podgląd stanu liczników, kontrolę zużycia mediów, szybką reakcję w przypadku wahań poboru wody czy ciepła. Świadoma kontrola mediów pomóc może w planowaniu domowego budżetu.

KLATKA 01A m

Enklawa to także bezpieczeństwo zakupu możliwe dzięki solidnej, sprawdzonej marce dewelopera, ale także indywidualnym rachunkom powierniczym stanowiącym najlepsze zabezpieczenie środków klienta. To też oferowana możliwość wykończenia pod klucz przez doświadczonych wykonawców – bardzo przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy nie ma się czasu i pomysłu na aranżację przestrzeni. Wystarczy wybór pakietu, a resztą zajmą się fachowcy. Dopełnieniem takiej możliwości jest również strefa korzyści tj. możliwość zakupu w promocyjnych cenach wielu różnych materiałów wykończeniowych u partnerów współpracujących z Budleksem. Istnieje ponadto możliwość uzyskania pomocy w sprzedaży starego mieszkania, zorganizowaniu przeprowadzi, w ramach tzw. Pakietu Seniora.

Dodatkowym aspektem podnoszącym poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w niespodziewanym okresie pandemii, jest gwarancja ceny zakupu mieszkania – w przypadku zawarcia umowy rezerwacyjnej lub deweloperskiej w okresie od 01.05.2020r. do 30.09.2020r. klient otrzyma gwarancję, że jeżeli spółka obniży ceny mieszkań w budynku, w którym klient kupił mieszkanie o określony procent, to cena zakupionego przez niego mieszkania zostanie zredukowana proporcjonalnie. Jeżeli spółka podniesie ceny to podwyżka nie będzie miała wpływu na zawartą umowę.

Wszystkie elementy związane z nowoczesnością, smart rozwiązaniami, bezpieczeństwem przekładać się mają na komfort mieszkania w funkcjonalnych, pełnych słońca przestrzeniach, na monitorowanym osiedlu. Warto nadmienić, że wygodę podnosić będą także duże balkony, przestronne ogródki w parterze oraz urokliwe tarasy na ostatnim piętrze. Do atutów zaliczyć należy także jakość wykończenia klatek schodowych, zastosowanych materiałów i nietuzinkową aranżację wnętrza.
Ostatnim czwartym aspektem budującym wartość osiedla jest zielone otoczenie, bliskie sąsiedztwo Myślęcinka z bogatą gamą możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Ruch na świeżym powietrzu stymuluje, rozwija umiejętności, wzmacnia odporność, pozwala rozładować emocje. Buduje też rodzinne więzi i przynosi radość ze współdziałania, które potęgować będzie poczucie tworzonej enklawy.

Koncepcja osiedla zakłada budowę 5 budynków przy ul. Zaświat o łącznej liczbie prawie 400 mieszkań. W każdym znajdą się podziemne garaże z podgrzewanym wjazdem, rowerownie, komórki lokatorskie, ciche windy przywoływane z mieszkania.

Planowane rozpoczęcie budowy to połowa 2020 r.

Więcej na: www.budlex.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
James
James
1 rok temu

Niedługo na Polanie Różopole w Myślęcinku powstanie kolejna „enklawa” :). Coraz więcej blokowisk wdziera się w tereny zielone i wychodzi z miasta i paradoksalnie tam gdzie do tej pory miał być spokój to przez takie właśnie inwestycje jest coraz więcej zgiełku, ruchu samochodowego, korków i zanieczyszczonego środowiska.

Misia
Misia
1 rok temu

Super cisza i zieleń przy torach kolejowych.Mieszkam tam w 7 letnim bloku i większego hałasu nie mozna sobie wyobrazić.Samochady ,pociągi,fabryka i gwiżdżące pociągi w dzień i noc,huki z pesy i strzelnicy.Tu jest każdy rodzaj hałasu..Masakra.Nie mogę znależć kupca na moje mieszkanie,a tu takie wychwalanie.Uciekajcie ludzie póki czas.

Powiązane treści